Rozhovory

6. 7. 2023 - Martin Soukup

Trenér zlaté osmnáctky: Na svazu jsem prohlašoval, že věřím v titul

Češi to dokázali a jsou zlatí! Na pozápasovém rozhovoru odpovídal na dotazy hlavní trenér Martin Davídek. “Všichni jsme se semkli a stala se z nás skvělá parta,” pronesl hrdý trenér národního týmu do 18 let.

Velká gratulace k vítězství. Jste mistři světa. Jak se to poslouchá?
Poslouchá se to určitě dobře. Měli jsme krátkou přípravu před mistrovstvím. Po prvních dvou zápasech si myslím, že by si na nás nikdo nevsadil, protože se nám vstup vůbec nepovedl. Výkony šly potom nahoru, jelikož jsme to s chlapci probrali. Rozebrali jsme si pár věcí a z některých kluků spadla nervozita, jelikož jsou někteří na mistrovství poprvé. Začali jsme také plnit nějaké pokyny, prostě to, co jsme si řekli. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně. Všichni jsme se semkli a stala se z nás skvělá parta. Ty výkony už od té Kanady, pak v semifinále, byli parádní. Porazit stejného soupeře dvakrát za sebou je těžké, takže naštěstí se to nám takhle vyplnilo a povedlo.

Jak jste říkal, ten začátek nebyl dobrý. Kde se to zlomilo, že to byl nakonec úplně jiný tým
Museli jsme si to otočit v hlavách. Byla to komunikace s jednotlivými hráči. V tom jsme hledali jak ty pozitivní, tak i negativní věci. My jsme tomu týmu věřili, protože po posledních kempech jsme věděli, že ten tým je hodně našlapaný a kvalitní. Dokonce jsem i na svazu prohlašoval, že je to tak silný tým, že věřím v titul. Potom jsme se trochu strachovali, ale říkali jsme si, že se to musí ještě objevit. V těch klucích to prostě bylo a jenom to chtělo tu Pandořinu skříňku zamknout a přepnout. To se klukům povedlo.

Jak hodnotíte finálový zápas?
I když to bylo rychlé utkání, tak si myslím, že bylo z obou stran opatrné. My jsme chtěli bránit 1-4, oni bránili 2-3, což nám vyhovovalo. Dostávali jsme se do rychlých protiútoků a povedlo se nám skórovat. Gólman nás podržel a bylo tam pár sporných okamžiků. My jsme se hlavně nesměli nechat strhnout hrou anebo výroky, které se nám nelíbily, aby se to zklidnilo. Byl to vyrovnaný zápas. Myslím si, že to bylo důstojné finále a že se to muselo divákům líbit.

Je nějaká jedna věc, za kterou byste chtěl celý tým pochválit?
Za tu jejich víru a bojovného ducha. Všichni poctivě makali a povzbuzovali se, i když se nedařilo. Za to je chci pochválit, protože je to kolektivní sport.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí