Reportáž

4. 7. 2023 - Štěpán Navrátil

Vypjatý československý duel ovládly bojovné Češky 3:1

Bojovnost a maximální vypětí všech sil. Oba týmy ze sebe vydaly naprosto vše, aby potěšily početné množství fanoušků, které na československý souboj přišlo do hledišť. Dlouho vyrovnaný duel byl plný šancí na obou stranách, ale přeci jen o trochu byly efektivnější české lvice.
Vyloučení
3:2
Využití
1:2
Oslabení
0:0
Střely na branku
11:28

Branky a nahrávky

22. Nilabovičová (Debnárová, Čilíková) – 9. Škorpíková (Kotyrová, Ištoková), 27. Kotlíková (Landová), 40. Kantorová

Rozhodčí

Deana Cuglietta, Erica Simpson

Zápis o utkání

Slovensko U21

Dráfiová – Mandelíková, Taricsová, Mateičková, Klimantová (A), Nilabovičová, Klapicová, Čillíková, Macková, Cvejnová, Hambálková S., Hambálková L., Štrbáková (C), Martincová, Rybárová, Senková, Amrichová, Nemčeková, Debnárová, Čorňáková, Lopušanová (A), Golská, Pavlíková

Česko U21

Hořínková – Hasíková, Kantorová, Svatošová, Procházková (A), Petrášková, Škorpíková (C), Šlemarová, Ondrová, Štěpková, Pangerlová, Mikulová, Kotlíková, Konečná, Zavoralová, Kotyrová, Plecerová, Becková, Landová, Krásová, Červíková (A), Ištoková Trenér: Michal Broulík


Úvodní periodu začaly oba týmy poněkud nervózně. Brankářky ze začátku utkání neměly příliš mnoho práce, ale to se záhy změnilo v přesilovce Česka. Kapitánka Patricie Škorpíková zamířila z úhlu přesně pod břevno slovenské svatyně a poslala do vedení Češky. O vyrovnání se mohla postarat Nela Lopušanová, jenže bekhendovou střelou nenašla mezi betony Hořínkové mezírku.

Úvod do prostřední periody nabídl šance na obou stranách. Lopušanová však neproměnila ani bekhendovou dorážku, ani samostatný nájezd. Na druhé straně předvedla Dráfiová famózní zákrok proti Pangerlové. V přesilové hře se Slovenky dočkaly vyrovnání po krásné teči Sarah Nilabovičové. Vedení si ale za malou chvíli vzaly Češky zpět. Po sérii střel nevěděla Dráfiová, kde se nachází balonek a zmatení slovenské gólmanky hbitě využila Tereza Kotlíková, jejíž rána zamířila o břevno až do sítě.

Vyrovnat mohla na začátku poslední periody unikající Pavlíková, jenže po položení brankářky zavěsila svůj bekhend nad horní tyčku, a tak se ke slovu přihlásily Češky. Po nepřehledné situaci ve slotu vybojovala balonek Andrea Kantorová, která se rychle vytočila do strany a ránou po zemi obstřelila beton dezorientované Dráfiové. Závěrečný risk bez brankářky Češky ustály a mohly slavit vydřenou výhru 3:1.


OHLASY TRENÉRŮ

Marián Hambálek (SVK): Řekl bych, že se na tuto věkovou kategorii jednalo o velmi kvalitní zápas. Věřím, že máme hodně kvalitní tým a že další zápas vyhrajeme.

Václav Tůma (CZE): Bylo to pro nás hodně těžké utkání. Celý den jsme měli odpočinek, ale ze dne předtím jsme měli v nohách dvě těžká utkání. Holky dneska musely potvrdit to, co jsme po nich chtěli. Chtěli jsme hrát hlavně aktivně. Slovenky nám to, ale nedovolily, což nám ten zápas hodně. Svou bojovností jsme zvládli ale zápas zvrátit na svou stranu a vyhrát. Jsme spokojení a chceme si ze zápasu vzít nové poznatky