Reportáž

3. 7. 2023 - Ondřej Gajdáček

Slovenský výběr do 18 let vynuloval české střelce a připisuje si další tři body

Parádní první třetina v podání Slováků rozhodla celý zápas. Skóre otevřel v 7. minutě Sisík, na kterého následně navázali Franek a Matušínský. Druhou třetinu podpořil slovenské snažení parádní Mališ, který se však bohužel zranil a do třetí třetiny už nenastoupil. Ve třetí třetině se obraz hry nijak nezměnil a góly Šatky a Zajace tak pouze upravily skóre na konečných 6:0 pro slovenskou osmnáctku.

Branky a nahrávky

7. Sisík (Feranec), 10. Franek (Semančík), 11. Matušinský (Čenčarík, Zámborský), 18. Feranec (Šatka, Vaverčák), 41. Šatka (Sisík), 42. Zajac (Čech, Botka)

Rozhodčí

Trevor Jarvis, Petr Rybon

Zápis o utkání

Slovensko U18

Máliš (31. Janouš) – Čenčarík, Matušinský, Rokos, Zajac, Demčák, Franek, Zámborský, Šatka, Polák, Semančík, Derlich, Sisík, Botka (A), Jankovič, Božoň, Vaverčák (C), Tisovčík, Knapík, Brejčák, Feranec (A), Novajovský, Čech

Česko U18

Koudela – Drechsler, Kamaryt (A), Pavlíček, Daníček (A), Pilař, Palán, Malý, Musílek, Kantor, Kachlík, Duchek, Mikšovský, Šlechta, Žežulka, Zámečník, Lehner (C), Rod, Jedelský, Krbec, Vyhlídal, Mikula

Slováci vstoupili do utkání velmi aktivně a už v první minutě dokázali ohrozit branku Koudely. Čechova střela však skončila na tyči. Jejich aktivita pokračovala a odměnou jim za to byl i první gól. V čase 6:09 otevřel skóre zápasu Samuel Sisík, jehož skrytá rána na přední tyč propadla za záda českého gólmana. Slovenský výběr dokázal do konce třetiny svůj náskok navýšit ještě dvakrát, prosadili se Michal Franek a Adrián Matušínský.

Český tým na úvod druhé periody nedokázal zužitkovat početní výhod, čehož Slováci využili a hned po jejím skončení navyšoval už na 4:0 Michal Feranec. Skóre se už do konce třetiny neměnilo, a to především zásluhou slovenského brankáře Mališe, který předvedl několik parádních zákroků. Český výběr může mrzet především série nevyužitých přesilových her, a to i té pět na tři.

Na úvod třetí patnáctiminutovky proběhlo střídání gólmanů na slovenské straně a do hry se tak dostal Janouš. Slováci si své vedení vzít nenechali a i nadále se jim dařilo svědomitě bránit české šance. Pět minut před koncem zápasu navyšovali vedení Jan Šatka, na kterého o minutu později navázal Matej Zajac, jehož střela z první byla parádně umístěna a nedala českému maskovanému muži jedinou šanci.

Slováci tak i ve druhém zápase zvítězili a mají na kontě už šest bodů.

OHLASY TRENÉRŮ

Tomáš Hirkala (SVK): „Podařilo se nám zachytit úvod zápasu, dokázali jsme si vytvářet tlak, proměňovat šance a dávat góly. Rychle jsme se dostali do vedení, což bylo v tomto zápase klíčové. Trošku nám ušla druhá třetina, zbytečně jsme se nechali vylučovat a dali šanci soupeři. Naštěstí nás v určitých momentech podržel brankář. Jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce, i když náš výkon šel trochu dolů."

Martin Davídek (CZE): „Začali jsme lépe, než ráno s Amerikou. Myslím si, že jsme měli herní převahu, ale po naších chybách jsme dostali gól. Do obrany nám to moc nejde, v útoku jsme sice dali dvě tyčky, ale nedokázali jsme se prosadit a to rozhodlo. Slováci, když se dostanou do vedení, jsou velmi nepříjemný soupeř a taky to dneska potvrdili. Za stavu 3:0 se soupeři hraje daleko líp a je to jednodušší. Chtěli jsme kluky zvednout, aby alespoň dali gól, což se nám však nepodařilo. Bohužel, je to za námi, teď se musíme vyspat a připravit na další den. Uvidíme, co bude."