Reportáž

5. 7. 2023 - Kryštof Havíř

Kanonáda na závěr skupiny! Češky si zastřílely proti Britkám

Více než výborně se na vyřazovací boje naladily právě Češky, které nadělili do britské sítě hned 17 branek. k vidění byly hned dva hattricky, které si připsali Karolína Procházková a Michaela Krásová. Pěti body se blýskla například i Martina Landová. Do play-off si tak naše reprezentantky zajistili druhé místo ze kterého půjdou na Slovenky.

Branky a nahrávky

1. Procházková (Svatošová, Landová), 8. Krásová (Kotlíková), 13. Kotlíková (Konečná), 15. Škorpíková (Kotyrová), 18. Landová (Krásová), 20. Ištoková (Procházková), 21. Kotlíková (Červíková, Landová), 23. Landová (Procházková, Kotlíková), 24. Červíková (Zavoralová), 30. Ondrová, 33. Pangerlová (Kantorová), 33. Procházková, 35. Krásová (Landová), 36. Procházková (Ištoková, Becková), 37. Svatošová (Škorpíková), 40. Kantorová (Škorpíková), 41. Krásová (Kotlíková, Landová)

Rozhodčí

Deana Cuglietta, Erika Daňková

Zápis o utkání

Česko U21

Fajfrová (Hořínková) – Svatošová, Petrášková, Šlemarová, Ondrová, Štěpková, Konečná, Kotyrová, Plecerová, Červíková (A) – Hasíková, Kantorová, Procházková (A), Škorpíková (C), Pangerlová, Mikulová, Kotlíková, Zavoralová, Becková, Landová, Krásová, Ištoková

Velká Británie U21

Ward (Hyatt) – E. Benson, S. Kingsbury, T. Walker, J. Daniel, Sadler, Troup, Price (A) – Stevenson, Trusswell (C), Boardman, K. Daniel, Ashton, A. Kingsbury, S. Benson, Fay (A), Bennett, M. Walker, Farr

Češky se do zápasu pustili ve velkém stylu, když vstřelil zatím nejrychlejší branku turnaje. Devět vteřin totiž dělilo přesné zakončení Karolíny Procházkové od úvodního buly. Rychlá branka však neohromila Ostrovanky, nýbrž i náš tým, který se pak nebyl s to prosadit i přes nespočet velkých šancí. Prokletí ale odčarovala v osmé minutě Michaela Krásová, která se nejlépe zorientovala u britského brankoviště po nahození od modré. Práce kolem branky Češkám viditelně není cizí, protože třetí trefu vsítila Tereza Kotlíková, když se ujmula poskakujícího míčku modrém poli a zoufalou Wardovou přehodila. Ta si nemohla chvíli oddychnout i v poslední minutě úvodní periody. Patricie Škorpíková se totiž vytočila kolem britské svatyně a přesnou střelou nad rameno britské gólmanky zvýšila na 4:0.

Ani ve druhé třetině národní tým nehodlal slevit z tempa a pokračoval v sázení jednoho gólu za druhým. V sedmnácté minutě se hned po buly dostal balón k Martině Landové, která svým mocným golfovým úderem prostřelila všechno, co jí stálo v cestě. Zanedlouho už to bylo 6:0, když Tereza Ištoková dostala míček ve slotu do své péče a svižnou rankou zápěstím ho otřela po cestě do britské sítě o horní tyč. Pár minut na to si svoji druhou branku připsala Tereza Kotlíková, jež pohotově dorazila míček po ráně od modré do příslušné klece. Na ni v rychlém sledu navázali Martina Landová s Veronikou Červíkovou a rázem už bylo o vítězi jasno i těm největším skeptikům. Na dvouciferná čísla naši reprezentaci dostala střelou z běhu Kateřina Ondrová. To už byla v brance místo Wardové Hyattová.

Ve třetí třetině gólová přehlídka pokračovala ve velkém. Nejdříve Natálie Panglerová našla z mezikruží šibenici britské branky, následně přistihla Hyattovou v nepozornosti Karolína Procházková. Nešťastné chvilky brankářky Ostrovanek pokračovaly, když mohli v třech minutách slavit postupně Michaela Krásová, Karolína Procházková, Julie Svatošová — 15:0. Kolem čtyřicáté minutě si dopřála trefu i Andrea Kantorová a chvilku na ni zkompletovala hattrick jako druhá češka po Karolíně Procházkové i Michaela Krásová. To už byl ale zápas u konce.

OHLASY TRENÉRŮ

Michal Broulík (CZE): "Se vší úctou k soupeři jsme vývoj i výsledek čekali. Jediné co řešíme jsou zranění, budeme doléčovat bolístky. Proti Britkám jsme si mnohé věci mohli vyzkoušet a poslat na hřiště hráčky, které jsme moc nevytěžovaly. Na semifinále se těšíme. Slovenky jsme porazily, tudíž nervozita by neměla být až tak vysoká. Ale půjde o všechno. Bude strašně záležet o tom, kdo vstřelí první branku. Věřím, že holky to zvládnou."