Info z turnaje

7. 7. 2023 - Štěpán Navrátil

Turnaj v Liberci je u konce! Pojďte se podívat na MVP a All Star týmy U18 a U21

Mistrovství světa juniorů pro rok 2023 je již u konce. Dohrály i poslední dvě kategorie, v mužské části U18 se ze zlata radovali zvedající se Češi a v ženské kategorii U21 vygradovalo slovensko-kanadské finále do jednobrankového rozuzlení v režii zámořského týmu.

U18

Nejlepší brankář: František Sebestyén (SVK)

Slovenské gólmanské duo patřilo jednoznačně k jedněm z vůbec nejlepších. Společně s Mališem dominoval František Sebestyén statistikám, ale své umění ukázal především v důležitých zápasech. V semifinále vychytal silnou Kanadu a ve finálovém boji dlouho trápil české střelce.

Nejlepší obránce: James Zazula Campbell (CAN)

Kanadský bek patřil k nejvíce bodujícím obráncům soutěže, se dvěma góly byl i nejlépe střílejícím. Nejdůležitější brankou započal v boji o třetí místo velký kanadský obrat proti USA, kterým si zajistil bronzovou medaili.

Nejlepší útočník: Matej Zajac (SVK)

Osmibodový Matej Zajac platil za jednoho z ofenzivních tahounů Slovenska. V semifinále s Kanadou a ve finále proti Česku zapsal dohromady tři asistence, které mu nakonec vynesly stříbro.

Nejlepší střelec a MVP: Marek Daníček (CZE)

Jednoznačně jedním z nejnadanějších hráčů šampionátu je Marek Daníček. Český šikula si kolikrát sám dokázal povodit soupeřovu defenzivu, ve finále zapsal dva kanadské body a semifinále proti USA rozhodl hattrickem. Nakonec si dokráčel až pro zlaté medaile.

All Star tým

Jako brankář byl do All-Star týmu zvolen zlatý Ondřej Koudela (CZE), který zlepšujícími se výkony podržel Čechy v těch nejdůležitějších zápasech. V obranné dvojici figuruje Dávid Božoň (SVK), který nesmírně důležitým gólem zpečetil slovenské vítězství v semifinále proti Kanadě, a Radek Vyhlídal (CZE), jenž s pěti body patřil mezi tři nejproduktivnější beky turnaje. Ofenzivní devítibodové trio otevírá Samuel Sisík (SVK), nejproduktivnější hráč Slovenska, dále Reeve Sukut (CAN), jehož dvě branky proti Čechům na vítězství v základní skupině nestačily, a Kenny Cadwallader (USA), který ani dvěma asistencemi v boji o třetí místo neuspěl.

U21

Nejlepší brankářka: Maggie Jonesová (CAN)

S procentuální úspěšností zákroků 92,77 % byla Maggie Jonesová naprosto nejlepší ze všech gólmanek. Skvělé výkony předvedla zejména v závěru turnaje, ve finálovém souboji proti Slovenkám dokonce vychytala nulu a získala titul mistryně světa.

Nejlepší obránkyně: Nina Štrbáková (SVK)

Slovenská kapitánka plnila funkci defenzivního pilíře, od kterého se však také rozvíjela spousta útočně laděných akcí. Šestibodová Nina Štrbáková těžila především ze spolupráce s první útočnou formací Slovenska a famózními výkony dokráčela až do finále, kde jen těsně padla.

Nejlepší útočnice a střelkyně: Neleh Vigneau Sargeantová (CAN)

Jedenáctigólová Kanaďanka si po právu vysloužila titul mistryně světa. Své umění předvedla zejména v semifinálovém souboji proti Spojeným státům, kde soupeřky sestřelila čtyřmi asistencemi a dvěma brankami v jediném utkání.

MVP: Nela Lopušanová (SVK)

Vycházející hvězda slovenského sportu předvedla umění i na hřištích v Liberci. Slovensku pomohla k fantastickým stříbrným medailím hlavně v semifinále, kde hattrickem zastavila rozjeté Češky.

All Star tým

Finalistka Nina Cengelová (SVK) byla za skvělé výkony v play-off zařazena na post brankářky All Star týmu. Defenzivní řady tvoří zámořské duo Mikayla Walshová (USA) a Renee Faulknerová (CAN), která byla nejlépe nahrávající kanadskou obránkyní. Útočné trio je složené čistě jen z medailistek. Jenni Simpsonová (CAN) zařídila přihrávku na jediný finálový gól, Michaela Krásová (CZE) rozhodla vítězným nájezdem o bronzových medailích pro Česko a stříbrná Paula Mandelíková (SVK) byla společně s Lopušanovou nejlépe pálící Slovenkou na turnaji.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí