Info z turnaje

5. 7. 2023 - Redakce

Z týmu bylo v kabině cítit obrovské odhodlání přejít přes USA do finále, potvrzuje správné nastavení mysli Radek Vyhlídal

Hokejbalistům do 18 let se podařilo dosáhnout vytouženého finále. V bouřlivé atmosféře Svijanské arény ovládli odvetu proti výběru Spojených států a zítra si zahrají zápas o zlato se Slováky. Své pocity ze semifinále nám sdělil obránce Radek Vyhlídal.

Neskutečná euforie, radost, něco tak velkého na téhle úrovni jsem ještě nezažil

Radku, jaké jsou bezprostřední pocity po postupu do finále?

Neskutečná euforie, radost, něco tak velkého na téhle úrovni jsem ještě nezažil. Diváci skandovali a hnali nás svojí podporou k vítězství.

Američané vás porazili v úvodním utkání šampionátu, na co jste si teď museli dát pozor, aby se to neopakovalo?

Nám se celkově první hrací den vůbec nevydařil. Než jsme se rozkoukali, vstřelili Američané v úvodním duelu první branku. Je to neuvěřitelně rychlý běhavý tým. Na semifinále jsme se připravovali spíše takticky, trenéři nám řekli nějaké věci, které jsme dodržovali a vyplatilo se. Nejvíc jsme museli dávat pozor na jejich rychlé brejky a to se nám povedlo.

Bylo z týmu cítit už před zápasem, že vyhrajete?

Ano, po úspěšném zvládnutí zápasů se Švýcarskem a Kanadou bylo v kabině cítit obrovské odhodlání přejít přes USA až do finále.

Co říkáš na atmosféru na stadionu?

Jak už jsem naznačil, atmosféra na stadionu byla neuvěřitelná. Podpora všech našich příznivců nás hnala dopředu, rodiče, kamarádi, spoluhráči z mateřských klubů, ti všichni nám vytvořili skvělou kulisu a my jsme jim za to moc vděční.

Finále mistrovství světa. Jak se na něj připravit?

Finále MS bylo určitě naším cílem, připravit se na něj nějak speciálně asi úplně nejde. Slováci mají silný tým a ukazují to tady každým zápasem. Když budeme dodržovat to, co máme a nebudeme zbytečně faulovat, určitě máme šanci na to odehrát krásný finálový zápas a vyhrát.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí