Info z turnaje

9. 7. 2023 - Redakce

Byl jsem pozitivně potěšen výkonem týmu a hrou, kterou holky předváděly, neskrývá Michal Broulík

Medaili si ze šampionátu přivezla také reprezentace dívek do 21 let. Ve skupině nezvládly české hráčky jen jedno utkání, v semifinále se radovalo Slovensko a český tým pak vybojoval bronz. Hlavní trenér Michal Broulík se ohlíží nejen za tímto úspěchem, ale i celým mistrovstvím.

Myslím si, že ani v zápase s Kanadou jsme netahali za kratší konec

Pane trenére, s reprezentací dívek do 21 let jste na Mistrovství světa v Liberci vybojovali bronzové medaile. Co to pro Vás znamená?

Úspěch i zklamání. Kdyby mi někdo v únoru řekl, že porazíme v zápase o bronz USA, tak bych byl s výsledkem spokojený, ale po závěrečných kempech a především po zápasech na MS mě mrzí, že jsme neprošli do finále, protože si myslím, že jsme na to měli.

Ve skupině jste prohráli jen s Kanadou. Překvapilo Vás na turnaji něco nebo se zápasy vyvíjely podle očekávání?

Byl jsem pozitivně potěšen výkonem týmu a hrou, kterou holky předváděly. Věřil jsem, ale nečekal jsem, že to bude takové. Velkou neznámou pro nás byli i soupeři, proto jsme v závěrečných kempech hodně dřeli systém, přesilovky, oslabení, vhazování společně s videem, abychom byli co nejlépe připraveni. Myslím si, že ani v zápase s Kanadou jsme netahali za kratší konec. Dobrý výkon předvedla brankářka soupeře, která nám svou velikostí dělala problémy. Ve všech utkáních jsme rozhodně nebyli horším týmem.

V semifinále jste se pak utkali se Slovenskem, které bylo úspěšnější. Jak na tento duel vzpomínáte?

Vyrovnaný zápas, který rozhodly naše chyby, kdy jsme darovali soupeři brejkové situace, které dokázal využít. Mrzí to o to víc, protože když se nám podařilo náskok soupeře dotáhnout, tak jsme za několik málo vteřin inkasovali a psychická vzpruha byla ta tam. Slovenský tým pozorně praktikoval obranu středního pásma, což nám komplikovalo rozehrávku, ale i s tím jsme se v rámci možností vypořádali.

Pro celý tým to byla velká zkušenost, v družstvu byla řada nováčků

V souboji o třetí místo proti Spojeným státům americkým jste rozhodli o cenném kovu v samostatných stříleních. Jaké jste měl pocity za nerozhodného stavu?

Sám nevím, jaké jsem měl pocity. Holkám jsem říkal, že pokud se snažily o to, abych měl infarkt, tak se jim to povedlo. Američanky byly na zápas skvěle připraveny. Obětavost a preciznost při bránění v situacích 1-1 byly neuvěřitelné a když se nám podařilo obranu překonat, tak jsme narazili na jejich brankářku. Byť jsme měli územní a až drtivou střeleckou převahu, tak zápas skončil za nerozhodnutého stavu. Do prodloužení jsme si řekli, na co si budeme dávat pozor a nájezdy jsou vždy loterie, ale holkám jsem věřil, že budeme šikovnější a lepší v zakončení. Naše gólmanka to zavřela a pustila za záda jediný míček.

Nakonec jste v nájezdech vyhráli a mohli se radovat z bronzu. Jak jste si užili oslavy před domácími fanoušky?

To je spíš otázka na holky. Vzhledem k prodloužení a nájezdům se zápas velmi natáhl a museli jsme relativně rychle vyklidit plochu, protože po nás už začínalo finále U18. Byl jsem rád, že jsme mohli poděkovat fanouškům za podporu přímo na ploše. Následně proběhlo něco v kabině, ale z mé strany oslavy zase tak dlouhé nebyly, protože jsme v podvečer všichni odjížděli z Liberce domů. Všem hráčkám a kolegům z realizačního týmu jsem individuálně poděkoval v šatně.

V Liberci jste měli na programu zápasy od pondělí do čtvrtka. Jak se za celým průběhem turnaje ohlížíte?

Byla to obrovská zátěž pro všechny, jak psychická, tak fyzická. Během 4 dnů jsme odehráli 6 zápasů. Holky nestíhaly v mezičase ani pořádně zregenerovat. Pro celý tým to byla velká zkušenost. V družstvu byla řada nováčků, tým byl hodně mladý, což je pozitivní pro budoucnost, protože drtivá většina holek bude moct hrát za U20 / U18. Všechny holky posbíraly množství zkušeností z přípravy, kterou absolvovaly a z velkého turnaje, které když dobře zúročí, tak je posunou. I já sám jsem se přiučil něčemu novému, protože člověk se učí neustále. Ještě jednou touto cestou děkuji všem holkám za přístup a nasazení, smekám před nimi pomyslný klobouk. Stejně tak před kolegy v realizačním týmu, kteří mnohdy pracovali i nad rámec svých funkcí.

Reprezentace dívek U21 na Mistrovství světa v Liberci získala bronzové medaile. Autor fotky: Markéta Křížová

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí