Info z turnaje

20. 7. 2023 - Redakce

Byl to krásný týden se senzačními spoluhráči, vzpomíná na zlaté tažení šestnáctky nejlepší útočník turnaje Marek Šťástka

Nová sezona pomalu začíná klepat na dveře, ta minulá skončila pro Česko veleúspěšným domácím juniorským šampionátem. Zlatou medaili na něm získala také kategorie do 16 let, jejímž členem byl Marek Šťástka, který se stal nejlepším forvardem turnaje. Jak na něj vzpomíná a na co se těší v nové sezoně?

Jako první si vybavím to, že jsem prožil necelý týden se senzačními spoluhráči

Marku, je to zhruba 14 dní ode dne, kdy jsi se stal mistrem světa v hokejbalu do 16 let. Co se ti vybaví jako první při vzpomínce na liberecký šampionát?

Jako první si vybavím to, že jsem prožil necelý týden se senzačními spoluhráči a společnými silami jsme dokázali ten turnaj vyhrát.

Co dovedlo Váš tým až na vrchol?

Nejdůležitější byla určitě týmová práce a hokejbalové srdce.

Další sezóna pomalu klepe na dveře, jaké jsou tvé plány ohledně hokejbalu v ročníku 2023/24?

V budoucí sezoně přejdu z mládežnického hokejbalu na ten dospělý, mám domluvené starty v první lize za Tygry z Mladé Boleslavi, takže chci s týmem dojít co nejdále.

V hokeji nastupuješ za kategorii U17, jak zvládáš tenhle, v tomto věku už výkonnostní, sport dávat dohromady s hokejbalem?

Upřímně, hokej má u mě přednost. Hokejbal se snažím hrát pravidelně ve svém volnu tak, abych zvládal alespoň jeden zápas za týden.

Které vlastnosti hokejbalu ti pomáhají i na ledě?

Jakýkoliv pohyb Vám dodává kondici a u hokejbalu to platí obzvlášť. Dalším bonusem je samozřejmě práce s balonkem, takže člověk zlepšuje i ruce.

Jaké máš cíle na další sezónu? Ať už v hokeji či v hokejbale?