Info z turnaje

20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí

Slovenská osmnáctka si na MS juniorů v Liberci kráčela po titul, ale poslední krok jí nevyšel.

Tak to bývá, že hned po finále to nejvíc bolí

Mladí Slováci zvítězili ve všech zápasech ve skupině, v semifinále porazili Kanadu, které uštědřili na šampionátu dvě prohry. Ve finále však podlehli Čechům 2:3 a jako čtvrtý slovenský tým na MS se musel spokojit se stříbrnými medailemi. "Tak to bývá, že hned po finále to nejvíc bolí. Po čase to opadne. Opravdu mnoho lidí mělo pocit, jak z naší hry a také výsledků, že i stříbro je hezké. Je to lepší než bronz a je co slavit. Ale nebráním se tomu, že jsme mysleli na titul. A to od samého začátku," řekl trenér výběru Ľubomír Liška.

Ve finále však Slováci dotahovali náskok Čechů a domácí si už titul nenechali vzít. "Na základě výsledků a hry jsme si věřili. Ale věděli jsme, že Češi jsou na koni. Jim to na začátku moc nešlo, ale pak to zlomili a byli na vítězné vlně. Byli opravdu silní. Nebáli jsme se, ale uvědomovali jsme si, že můžeme mít nějakou minikrizi. Ale to jsme si nepřipouštěli," dodal Liška. Zkušený trenér vedl tým už na svých čtvrtých MS, za sebou má i Evropský a Světový pohár. Jak viděl výběr do 18 let v Liberci? "Každý tým je jiný a každý má své silné a slabší stránky. K tomu jsou i různé okolnosti na turnaji. A tak to bylo i teď. Byly věci, které jsme měli silné, kluci byli kondičně a herny výborně připraveni, ale něco jiného nám chybělo. Ale postupně to bylo lepší a lepší. Našli se i nějací lídři, kteří byli potřební na hřišti, neboť tam je trenér nahradit nedokáže. Měli jsme i slabší stránky, ale snažili jsme se přes ně dostat. Možná jsme čekali od některých gól navíc "Kdybych měl něco změnit, tak do budoucna bych možná udělal něco jinak, ale nechci být konkrétní," zhodnotil kormidelník.

Osmnáctka tak zkompletovala stříbrný úspěch slovenských výběrů, z MS si junioři odnesli čtyři druhá místa. To je třeba hodnotit jako úspěch, ale čtyři nezvládnuté finále jsou bolestivé. "Nemám rád slovo náhoda, ale bylo to i o štěstíčku a té náhodě. Tak jak se nám podařilo v roce 2014 získat tři tituly, tak teď jsme čtyřikrát prohráli. Některá družstva byla lepší. Čtyři tituly jsme nečekali, ale dva, nebo minimálně jeden jsme čekali. Ale neselhali jsme psychicky, tak to prostě vypálilo. Každý zápas byl jiný a bylo to i o okolnostech. Možná se to teď otočí a získáme opět tři tituly ze tří možných. Ale měli sami na to. Bohužel, takhle to chodí ve světě sportu," uzavřel Liška.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí