Info z turnaje

3. 5. 2023 - Redakce

O blížícím se šampionátu v Liberci promluvila hlavní koučka amerických juniorek Taylor Steadman

Hlavní trenérka amerických juniorek do 21 let zodpověděla několik dotazů ohledně libereckého mistrovství světa juniorů 2023! Přečíst si můžete i to, jak se na turnaj těší trojice hráček z USA!

Rozhovor Taylor Steadman – hlavní trenérka juniorek U21 USA

Jak náročné bylo pro vás a vaše kolegy sestavit konečnou soupisku pro Mistrovství světa juniorů 2023 v Liberci?

Složit a vybrat hráče do finální nominace pro takto velký turnaj je pro každého trenéra či trenérku složité. Naštěstí máme velký trenérský tým s obrovskými zkušenostmi a odbornými znalostmi, které byly využity při sestavování konečné soupisky. Rozšířili jsme naše spektrum v hledání hráček mnohem více než v minulosti, abychom zajistili, že na soupisku najdeme ty nejtalentovanější hráčky. Posuzovali jsme úroveň dovedností, kondici a zdraví, potenciál růstu, týmovou dynamiku a osobní hodnoty. Celkově bylo sestavování našeho výběru pro mistrovství světa juniorů velmi pečlivé, ale také náročné. Vše jsme ale zvládli.

Jak jste do svého týmu vybrali ty správné hráčky? Hledali jste hráčky, které splňují určité dovednosti?

Nyní, když je naše soupiska hotová, můžeme s jistotou říci, že jsme vybrali správné hráčky. Při hodnocení jednotlivých hráček jsme nehledali výhradně jednu věc. Snažili jsme se vytvořit tým všestranných hokejbalistek, které nejen projevily individuální dovednosti, ale také se dokázaly přizpůsobit a naučit se strategii našeho týmu. Důležité bylo upřednostnění hráček, které dokážou dobře spolupracovat jako tým, a zároveň vše podřídí úspěchu.

Jak zatím probíhá příprava vašeho týmu? Na co se zaměřujete? Je to o taktice nebo budování sportovních schopností vašich hráčů, jako je rychlost a vytrvalost? Jaké silné stránky má váš tým?

Do mistrovství světa juniorů zbývá jen několik měsíců a my se zaměřujeme na několik klíčových faktorů, včetně učení se herních systémů, zlepšování nálady v týmu a rozvíjení atletických schopností našich hráček. V rámci fyzické přípravy mají naše svěřenkyně individuální tréninkové jednotky zaměřené na rozvoj rychlosti, obratnosti, síly a vytrvalosti. Co se týče taktiky, pracujeme na vytvoření soudržného herního plánu, který zohledňuje naše silné a slabé stránky. A konečně se zaměřujeme na teambuilding týmu. Snažíme se hráčky stmelovat, bereme je na výlety, kde pěstují své kamarádské vztahy.

Na turnaji nebudou žádní lehcí soupeři. Co očekáváte od ostatních účastníků?

Očekáváme, že naši soupeři budou psychicky i fyzicky připraveni a víme, že každý tým má svůj jedinečný herní styl. Avšak nelze nějak podchytit vnější faktory, jako je například úroveň hráček z ostatních týmů. Jejich velkou výhodou také může být, že společně mohou trénovat jako tým. My zůstáváme zaměření sami na sebe a budeme se naše soupeře snažit překonat.

Jaké jsou ambice vašeho celku na turnaji? Chtěli byste získat medaili?

Cílem je přivézt domů zlatou medaili. Do tohoto typu mezinárodní soutěže se nehlásíte s tím, že byste chtěli něco méně. Vím, že cestou budeme čelit výzvám a mým cílem je čelit těmto výzvám s grácií, rozvahou a důstojností. Je nesmírně důležité, aby náš tým prošel těmito nadcházejícími překážkami a bavil se, respektoval jeden druhého i naše soupeře. Zároveň chceme přimět naše svěřenkyně k tomu, aby se posunuly až na hranice svých vnímaných schopností a ještě dále.

Jak se celkově těšíte na turnaj?

Všichni se těšíme na turnaj plný napětí a zdravé nervozity. I když jsou hráčky nadšené, že mohou hrát na této úrovni, chtějí také podávat ty nejlepší výkony jak samostatně, tak jako tým. Posláním našeho trenérského týmu je využít zdravou nervozitu, abychom z každého dostali maximum. Soutěžit na významném mezinárodním turnaji, jakým je mistrovství světa juniorů, je pro náš tým významnou příležitostí předvést své dovednosti a získat zkušenosti v soutěži s nejlepšími na světě.

Rozhovor s juniorkami z týmu USA – Zara Tedesco, Mikayla Walsh a Victoria Biagetti

Jak se zatím váš tým formuje na nadcházející mistrovství světa juniorů 2023 v Liberci? Těšíte se?

Zara Tedesco: Náš tým U21 USA už ladí pouze poslední detaily. Tvrdě pracujeme jednotlivě, i jako tým, na tom, abychom si navzájem udrželi kondici a dopilovali své dovednosti pro mistrovství světa juniorů. Já, stejně jako ostatní spoluhráčky, jsem velmi natěšená. Máme v sebe plnou důvěru a očekáváme, že na tomto turnaji dojdeme daleko. Nejdůležitější však je, že jsme tak nadšení ze zkušenosti, která přichází.

Jste nervózní ze své týmové role? Jaké jsou cíle vašeho týmu?

Zara Tedesco: Pracovali jsme na tom celý život a opravdu věřím, že týmová role každé z nás je pro všechny přirozená. Očekáváme, že navážeme přátelství, která vydrží po mnoho let. Očekáváme, že náš tým poroste svou hrou a bude se učit nejen od trenérů, ale i od ostatních spoluhráček. A konečně očekáváme, že všechny holky budou nejen vděčné za tuto zkušenost, ale budou na sebe hrdé za práci, kterou odvedly, aby mohly reprezentovat svou zemi!

Jak se těšíte na mezistátní zápasy v Liberci? Co od nich očekáváte? S jakým soupeřem se chceš nejvíc utkat?

Victoria Biagetti: Jsme velmi natěšené na mezinárodní turnaj v Liberci. Pro většinu našeho týmu to bude první mezinárodní zkušenost. Očekáváme, že budeme hrát kvalitní hokejbal na nejlepší úrovni. Každý zápas budeme dřít, abychom se prosadili. V průběhu turnaje určitě budeme čelit výzvám, ale jako tým je překonáme! Na tomto turnaji se chceme nejvíce střetnout s Kanadou, protože je jedním z našich nejlepších konkurentů. Kanada a USA byly vždy přirozenými rivaly.

Na co se primárně zaměřujete v turnajové přípravě?

Mikayla Walsh: Zaměřujeme se na budování důvěry v rámci našeho týmu. Pomalu přebíráme zodpovědnost jako hráčky, mladé ženy i jako tým. Budeme reprezentovat na hřišti i mimo něj.

Co můžeme od vašeho týmu očekávat? Jaká budou specifika vaší hry?

Mikayla Walsh: Od našeho výběr můžete očekávat dobrý hokejbal, protože každý v týmu přijal svou roli, kterou bude plnit. Trenérský štáb odvedl tvrdou a poctivou práci, přičemž nás na mezinárodní šampionát dobře připravil.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí