Info z turnaje

9. 5. 2023 - Redakce

Na Mistrovství světa se představí hned dva výběry hráčů do 16 let! Přípravy pokračují

2. – 4. června se na zimním stadionu v České Třebové sejde přes čtyřicet hokejbalistů reprezentačního výběru hráčů do 16 let. Čím to? Na světovém šampionátu v Liberci totiž Česká republika postaví hned dva výběry!

Vrchol letošní sezóny v podobě Mistrovství světa juniorek a juniorů v Liberci nabídne ten nejkvalitnější světový hokejbal. Podílet se na něm budou hned dva české výběry reprezentační šestnáctky. „Reprezentační výběr U16 bude na Světovém poháru rozšířen o druhý tým. Z toho důvodu nominace čítá víc jmen. Doplnili jsme jak hráče ročníku 2008, tak hráče, kteří již prošli předešlými kempy a bylo s nimi počítáno v rolích náhradníků nebo širšího výběru,“ přibližuje jeden z asistentů hlavního trenéra a vedoucí mužstva Michal Koza.

Daleko více hráčů kategorie U16 si tak může splnit sen a startovat na Mistrovství světa v reprezentačním dresu. „Zároveň jsme doplnili nominaci o některé hráče, kterým se v letošní sezoně daří a na kempu U16 ještě nebyli. Aktuální nominace čítá 52 účastníků, finální výběr bude: Tým RED: 20 hráčů + 3 brankáři. Tým White 20 hráčů + 3 brankáři,“ prozrazuje Mihcal Koza. „Tým White bude pod vedením zkušených trenérů z loňského ročníku, Michala Edla a Honzy Falaře. Do týmu ještě doplníme vedoucího týmu,“ dodává.

Světový šampionát v Liberci se nezadržitelně blíží a času na přípravu už mnoho nezbývá. „Do zahájení Světového poháru proběhne s finálním výběrem ještě závěrečný kemp. Jeho termín ještě není přesný, vzhledem k tomu, že se řeší možnost jak v České Třebové, tak i případně už v dějišti šampionátu - tuto informaci budeme v době 5. kempu již mít vyjasněnou),“ popisuje Michal Koza. „U všech nominovaných hráčů prosíme, aby jste si už udělali variantu časového plánu, která bude počítat z účastí na Světovém poháru, kdy počítejte s tím, že závěrečný týden června, bude velmi náročný," upozorňuje asistent hlavního trenéra a vedoucí týmu Michal Koza.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 21. 8. 2023 - hokejbal.sk.

Ke zlatu chyběl krůček, ale slovenský trenér juniorek U21 si výsledku na MSJ cení

  • Info z turnaje
  • 25. 7. 2023 - Redakce

Pro každého mladého hráče je sen reprezentovat svou vlast, hlásí hlavní trenér talentovaných dívek U16 Jaromír Kotlík

  • Info z turnaje
  • 20. 7. 2023 - hokejbal.sk.

Trenéra slovenské U18 Lišku mrzí prohra ve finále, furt je to ale lepší než bronz, hlásí