Info z turnaje

18. 5. 2023 - Redakce

Možnosti zahrát si na hokejbalovém mistrovství světa juniorů v Liberci si vážím nejvíce, hlásí liberecký junior Marek Šťástka

Liberec bude od 28. června do 6. července 2023 hostit světový šampionát juniorů v hokejbale, kterého se zúčastní i hokejbalisté z Libereckého kraje. Jedním z nich bude Marek Šťástka z české reprezentace do 16 let! Jak se tento hokejbalista, který hájí také barvy libereckých Bílých Tygrů, těší na domácí publikum?

Každý hráč sní o tom, že si zahraje před vlastními fanoušky ze svého města

Marku, Vy se jako jeden z libereckých hokejbalistů zúčastníte juniorského mistrovství světa v Liberci, které proběhne za pár měsíců. Jak moc si této možnosti vážíte?

Možnosti zahrát si na hokejbalovém mistrovství světa juniorů v Liberci si vážím nejvíce, je to vlastně největší hokejbalová akce, kam se lze dostat.

Jak specifické toto MSJ pro Vás bude? Bude se hrát se vašem rodném městě, navíc před vašimi domácí fanoušky.

Každý hráč sní o tom, že si zahraje před vlastními fanoušky ze svého města. Hlavně před rodiči a kamarády. Jinak celé mistrovství beru osobně jako další možnost se posunout co nejvíce ve své kariéře.

Do Home Credit Areny chci fanoušky pozvat především na nejlepší hokejbalové zápasy

Budete nastupovat v kategorii do 16 let. Na turnaji se utkáte například s kanadskými celky. Jaké budou české cíle v této kategorii?

Cíle celého týmu jsou nejvyšší, chceme zaútočit na medaile a na hřišti to musí být znát. To, že se hraje proti „tady tomu a támhle tomu" týmu je naprosto nepodstatné. Žádný tým se nesmí podcenit.

Čím byste do Home Credit Areny a Svijanské arény nalákal liberecké fanoušky?

Do Home Credit Areny chci fanoušky pozvat především na nejlepší hokejbalové zápasy, které lze v juniorských kategoriích na světě vidět.

Vy hrajete i lední hokej za Bílé Tygry z Liberce. V čem se hokej a hokejbal podle Vás liší? Co Vás k hokejbalu přivedlo?

Hlavní rozdíl je v míčku či puku. A v tom, že nemáte brusle a běháte, což není veliký problém, protože letní příprava je hodně o nabírání kondice a běhání. K hokejbalu mě hlavně přivedla letní příprava, abych se udržoval v zápasovém tempu i přes přípravu.

Další články

Archiv článků
  • Info z turnaje
  • 2. 6. 2023 - Tisková zpráva

Na posledním mistrovství světa juniorů brali Češi zlato a stříbro. Na jaký úspěch čeští junioři a juniorky dosáhnou v Liberci?

  • Info z turnaje
  • 1. 6. 2023 - Redakce

Mistrovství světa v hokejbale juniorů a juniorek 2023 V Liberci | Generální partnerem šampionátu je společnost Syner

  • Info z turnaje
  • 31. 5. 2023 - Redakce

Liberecký kraj bude hostit mistrovství světa juniorů v Liberci! Na šampionátu nastoupí i liberečtí odchovanci