Reportáž

2. 7. 2023 - Štěpán Navrátil

Slovensko U14 vydřelo proti červenému výběru Česka těsnou výhru 5:4 a prochází turnajem bez jediné prohry

Český výběr vedl po většinu utkání, jenže urputní Slováci dokázali vždy srovnat a ve druhé půli dokonce skóre otočili. Rozhodující byla útočná spolupráce mezi Alexem Bucem a Peterem Zamborským, kteří se sami postaraly o tři branky, včetně vítězného gólu.

Branky a nahrávky

6. Šiška, 13. Zamborský (Buc, Mičian), 17. Buc (Zamborský), 20. Mičian, 28. Buc (Zamborský) – 4. Mareček (Macháň), 6. Jordán (Mareček), 16. Drechsler (Havlík, Schnaubelt), 30. Mareček (Havlík)

Zápis o utkání

Slovensko U14

Špoták – Jelenčík, Barényi, Mrázik, Zamborský, Greňo, Augustín, Masaryk, Šiška (A), Sisík, Baláž (C), Šechný, Melichečík, Cerula, Tomaník, Mičian, Sháněl, Biel, Buc, Gubiš, Krajňák

Česko Červení U14

Vykouk – Mareček, Martinec, Blažek, Šlechta, Dvořák, Šimic, Potužák – Schnaubelt, Havlík, Drechsler – Švec, Pachner, Urban – Osička, Macháň, Vaniš – Jordán

Červený tým Česka nakročil do utkání správnou nohou. Na začátku čtvrté minuty potrestal krátké vyhození nekompromisní ranou kapitán Michal Mareček. Ještě veseleji bylo na domácí straně po využité početní převaze. Opět celou akci začal střelou Mareček, v předbrankovém prostoru se k odraženému balonku dostal nejrychleji Martin Jordán a pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0. Slovensko ale bleskově zareagovalo a po pouhých čtrnácti vteřinách od buly skóroval unikající Patrik Šiška. Ke slovu se přihlásilo i elitní útočné trio Slováků, které bleskovými přihrávkami zařídilo střelu do odkryté branky Peteru Zamborskému.

Gólová přetahovaná pokračovala i na začátku druhého poločasu. Šimon Drechsler prokázal svou urputnost a opakovaným dorážením přeci jen procedil balonek za záda slovenského gólmana. Do dvou minut však znovu přišla odpověď. Po vyrovnání Alexe Buce navíc Slovensko otočilo vývoj utkání a zásluhou rychlého úniku Olivera Mičiana odskočilo poprvé v zápase do vedení, které navíc podpořil ranou okamžitě po buly Alex Buc. Dělovka Michala Marečka sice ještě zdramatizovala závěr duelu, ale Slovensko si výhru nenechalo vzít a připisuje si třetí výhru na šampionátu.

OHLASY TRENÉRŮ

Trenér Slovensko: „Hodnocení je dnes velmi složité. Zápas byl obrovsky těžký, z naší strany jsme celý zápas působili nějak unaveně, ale nakonec jsme to zvládli. Vyhráli jsme zápas i celý turnaj, což hodnotím velmi pozitivně."

Trenér Česko Červení: „Zápas jsme prohráli 4:5, ale musím říct, že jsme první polovinu nedávali Slovákům moc prostoru. Taky jsme šli do dvoubrankového vedení, které nám bohužel nevyšlo. Ve druhé polovině to bylo nahoru dolů, Slováci začali přebírat kontrolu nad hrou a skončilo to naštěstí ještě 3:4. Pak jsme chtěli vyrovnat, což se nám povedlo. I když jsme odvolali gólmana, bohužel zápas skončil 4:5. Gratulujeme Slovákům."