Reportáž

1. 7. 2023 - Lukáš Mihal

Česko Modří U14 v úvodním utkání nestačilo na Slovensko

Hráči U14 už makají na plné obrátky, své první utkání už si zahrály také týmy Česko Modří a Slovensko. Ve federálním derby se nakonec radovali Slováci, kteří soupeře ani jednou nepustili do vedení. To si zajistili hned v úvodní minutě utkání a postupně ho navyšovali. Češi však bojovali odvážně a rovnou dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, kýžené vyrovnání ale nepřišlo a nakonec padli 2:4.
Vyloučení
4:0
Využití
0:1
Oslabení
0:0
Střely na branku
9:22

Branky a nahrávky

19. Hasal (Císař), 20. Hasal (Císař) – 1. Sisík, 13. Tomaník (Šechný, Šiška), 20. Krajňák (Sisík), 27. Mičian (Buc)

Rozhodčí

Miroslav Kopecký, Peter Hriško

Zápis o utkání

Česko Modří U14

Ambros – Roztočil, Mašek (C), Hruška, Jách. Jánský, Křivánek (A), Motyčka, Krása, Císař, Kloupar, Holec, Jon. Jánský, Martínek, Vodehnal, Peřina, Hasal, Kravec, Fišer.

Slovensko U14

Špoták – Jelenčík, Barényi, Mrázik, Zamborský, Greňo, Augustín, Masaryk, Šiška (A), Sisík, Baláž (C), Šechný, Melichečík, Cerula, Tomaník, Mičian, Sháněl, Biel, Buc, Gubiš, Krajňák.


Turnaj hokejbalistů do 14 let už se rozjel na plné obrátky, do hry se tak poprvé dostalo také Česko Modří a Slovensko. Toto utkání zahájil výborně druhý jmenovaný tým, který hned po 46 sekundách hry vedl díky pohledné individuální akci Šimona Sisíka. Slováci měli i nadále navrch a soupeře pořádně tlačili, dokonce vybojovali přesilovku, avšak tu nevyužili. Nakonec však v první části ještě jednou skórovali zásluhou Michala Tomaníka, který si v přečíslení dva na jednoho míček vyměnil s Maxmiliánem Šechným a následně bez problémů skóroval.

Češi se dostali do hry až po přestávce a druhou periodu odstartovali nejlépe, jak mohli. Martin Hasal si výborně našel prostor u levé tyči a po přihrávce zavěsil. Slovenská odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Róbert Krajňák si šikovně prohodil míček v mezikruží a prosadil se přesnou střelou k tyči, svému týmu tak získal zpátky dvoubrankové vedení.

To ale platilo jen krátkou chvíli, protože Martin Hasal bleskurychle prodloužil svou gólovou fazónu. I tentokrát se trefil po přihrávce, rozvlnil síť golfákem a pořád bylo o co hrát. Následně si to ale domácí tým pokazil častými fauly, Češi se museli bránit dvakrát ve čtyřech. Jednou to sice zvládli, ale na druhý pokus už Slovensko bylo úspěšné. Na střeleckou listinu se zapsal také Oliver Mičian, jehož branka nakonec zajistila slovenské vítězství.

V závěru Česko Modří sice ještě tlačilo, kýžené snížení ale nepřišlo, takže druhá česká výhra v kategorii U14 se zatím nepodařila. Oba celky ale dnes ještě čeká jedno utkání, Česko Modří změří síly v třaskavém zápase s Českem Červení a Slováci narazí na Maďary.


OHLASY TRENÉRŮ

Trenér Česka Modrá: „Trvalo nám dlouho, než jsme se dostali do zápasu. Výsledek je odpovídající. Bohužel, Slováci nás potrestali za každou chybu. Pozitivum je, že jsme se za stavu 0:2 dokázali ve druhé půlce dostat do utkání, kde jsme hráli už daleko lépe. Za mě byla hra ve druhém poločase vyrovnaná.“

Trenér Slovenska: „Hodnotit můžu jedině pozitivně. Střetli jsme se s Čechy teprve podruhé, poprvé to bylo na soustředění. Chyby se dají najít vždycky, my jsme ale s výkonem našeho týmu spokojení.“