Reportáž

28. 6. 2023 - Kryštof Havíř

Spojené státy nezaváhaly a berou přesvědčivé vítězství nad houževnatým Švýcarskem

Liberec — Šestnáctka Spojených států vkročila do zápasu velmi dobře, když už po čtyřech minutách vedla 2:0. Švýcaři se ale nenechali a v polovině druhé periody byl zásluhou Cioffa stav srovnaný. Právě tento moment ale Američany probral z letargie a do začátku druhé přestávky dokázali odskočit na rozdíl tří branek. V závěrečném dějství pak už jen korigovali stav utkání na konečných 9:2.

Branky a nahrávky

1. Byington, 4. Moore (Helbling, Nikolajski), 22. Joyce (Morris, Robb), 28. Helbling, 30. Lammi (Byington), 33. Byington (Balana), 34. Lammi (Weiner, Byington), 43. Morris (Robb), 43. Helbling (Nikolajski, Rennebeck) – 14. Hürlimann (Cioffo), 22. Cioffo (Perks, Tanner)

Rozhodčí

Matthew Wass, Martin Bogáň

Zápis o utkání

USA U16

Bergeron (Moffett) – Bonari, Rennebeck, Brideau, Humphries, Stahl, Zevola, Simon, Horner – Helbling, Nikolajski, Moore III, Morris, Joyce, Robb, Petrina, Evans, Balana, Lippo, Weiner, Byington

Švýcarsko U16

Blaser (Kälin) – Flüeler, Holderegger, Diener, Riesen, Amstutz, Scaglioso, Uhlmmann, Röthlisberger – Lüthi, Cioffo, Tanner, Vanoli, Lienhardt, Coluccia, Tschannen, Jaussi, Kühn, Eggiman, Felder, Hürlimann

OHLASY TRENÉRŮ

Will Rennebeck (USA): Byl to první zápas. Měli jsme ty pověstné motýli v břiše, jak jsme byli zdravě natěšení. Většinu času jsme se drželi našeho plánu. Líbilo se mi, jak si kluci dokázali poradit s každou situací v zápase. Máme na čem stavět do dalších zápasů.

Vasco Rodrigues Soares (SUI): Obvykle to bývá tak, že si tým prochází třemi fázemi. První je nervozita, v té druhé se z ní hráči oklepou a hrají uvolněně, v té třetí pak zase trochu stagnují. Nám dnes ale trochu chyběla ta druhá fáze a to uvolnění. Musíme na ní do dalších zápasů zapracovat.