Reportáž

30. 6. 2023 - Ondřej Gajdáček

Výběr Česko červení válí i nadále! Tentokrát si česká U16 poradila se Švýcary

Česká červená U16 zvládla i svou třetí zkoušku na turnaji. Druhá polovina první třetiny jednoznačně ukázala, jak se bude zápas vyvíjet. Skóre otevřel Matouš Pospíšil, který si sběhl do prostoru mezi kruhy, odkud perfektně zakončil mezi ruku a tělo švýcarského maskovaného muže. Na české straně nejvíce zazářil Marek Šťástka, jenž dokázal vstřelit hattrick. Švýcarům nepomohla ani změna gólmana, a tak schytali od české U16 debakl 1:11.

Branky a nahrávky

7. Pospíšil (Hlaváček), 7. Šťástka (Koudela), 11. Šťástka (martínek, Koudela), 12. Jankůj (Novák, Kučera), 13. Chán (Pospíšil), 16. Zahálka (Černý), 28. Král (Černý), 29. Hlaváček (Pospíšil, Drnec), 37. Kraus (Kučera, Novák), 38. Šťástka (Slezák), 43. Černý (Jankůj) – 36. Uhlmann (Felder, Kühn)

Rozhodčí

Michael Vitello, Peter Hriško

Zápis o utkání

Česko Červení U16

Bečička (31. Soukup) – Kraus, Puzder, Novák, Šťástka (A), Král, Martínek (C), Mejstřík, Koudela, Kučera (A), Slezák, Svatoň, Zahálka, Vaněk, Hlaváček, Pospíšil, Žák, Jankůj, Černý, Chán, Drnec

Švýcarsko U16

Leutert (23. Blaser) – Eggimann, Lüthi, Cioffo, Kühn, Hürlimann, Vanoli, Uhlmann (A), Riesen (A), Jaussi, Amstutz, Vogt, Diener, Holderegger (C), Coluccia, Felder, Scaglioso, Tanner, Tschannen, Barnhard, Flüeler, Lienhardt, Röthlisberger

Na úvodu zápasu se hra přelévala z jednoho pásma do druhého, a tak nejvíce prostoru k vyniknutí dostali brankáři. České publikum se poprvé mohlo radovat z gólu až v 7. minutě. Domácímu výběru se podařilo vstřelit hned dva slepené góly po sobě. Nejprve se prosadil Matouš Pospíšil, na kterého navázal Marek Šťástka. Druhý jmenovaný pak přidal druhý gól v čase 10:45, kdy jeho střela na zadní tyč propadla švýcarskému brankáři. Češi nepolevili a své vedení ještě dvakrát navýšili, když skórovali Jakub Chána a Matyáš Jankůj.

Tam, kde český výběr v první třetině skončil, tam ve druhé začal. Svoji rychlost prosadil Jan Zahálka, který se vytočil zpoza branky a nedal švýcarskému brankáři žádnou šanci střelou pod horní tyč. Poté následovala série švýcarských faulů, kterou nedokázali čeští mladíci potrestat. Na další gól se tak čekalo až do 28. minuty, kdy z mezikruží pálil Martin Král, který překonal čerstvě vystřídaného Blasera. V závěru třetiny ještě skóre navýšil Vojtěch Hlaváček, který využil přečíslení dva na jedno.

Švýcaři však ani ve třetí třetině nepolevili ve tvrdé práci a odměnou jim za to byl gól. V čase 35:07 potrestal Slezákův faul Lars Uhlmann. Minutu na to ukázal i český výběr, že umí využít početní výhodu. Po krásné souhře na jeden dotek střílel do prázdné brány Jan Kraus. V 38. minutě předvedl krásnou akci Marek Šťástká, který svou kličkou dokonal hattrick. V samotném závěru zápas pak ještě upravil skóre Ondřej Černý.

Česká červená U16 tak zakončí základní část s plným počtem bodů.

OHLASY TRENÉRŮ

Vít Čapek (CZE): „Výsledek vlastně určila první třetina, kde jsme vyhráli 5:0. Pak je těžké motivovat hráče k aktivní hře, takže ve druhé třetině jsme ty situace přehrávali, a proto jsme si tolik šancí nevytvořili a padlo málo branek. Ve třetí třetině se to trochu zlepšilo, ale musím říct, že čtvrtá lajna byla dneska nejlepší na place a pro nás je důležité vítězství. Je to další krok k tomu, co chceme dosáhnout.“

Romain Guillet (SUI): "Myslím si, že to byl dobrý zápas, Česko hrálo skutečně dobře, musíme to uznat. Byl to náročný souboj, víme, na čem teď musíme pracovat. Přejeme Česku hodně štěstí."