Reportáž

3. 7. 2023 - Kryštof Havíř

Kanaďanky si na úvod poradily se Slovenskem. Nezastavila je ani Lopušanová

Utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané. Javorové listy sice šly rychle do vedení, to však vydrželo jen šest minut. Pak udeřila hvězda turnaje a obrovský talent v podobě Nely Lopušanové. Srovnaný stav však Kanadu nakopl a ve druhé třetině udeřila hned třikrát a uzmula třígólové vedení. V závěrečném dějství se ještě Slovenky pokoušely o zdramatizování, Jonesová ale už další míček za svá záda nepustila. Kanada bere tři body po vítězství 5:1.

Branky a nahrávky

11. Lopušanová (Mandelíková) – 4. Vigneau Sargeant (Hawryshko), 17. Simpson, 21. Butler (Brownridge), 27. Lannon (Simpson), 45. Hawryshko (Butler)

Zápis o utkání

Slovensko U21

Cengelová (28. Sumegová) – Štrbáková (C), Amrichová, Nemčeková, Macková, Čillíková, Hambálková, Čorňáková, Cvejnová – Lopušanová (A), Mandelíková, Mateičková – Debnárová, Martincová, Nilabovičová – Klimantová (A), Hambálková, Pavlíková – Golská, Taricsová, Klapicová – Senková, Rybárová

Kanada U21

Jones (Glass) – Guy, Lannon (C), Irvine, Faulkner, Paige Wilson, Hayley, Tuba, Carnegie – Vigneau Sargeant (A), Simpson, Payment – Eaton, Hawryshko, Thomas (A) – Pugosa, Drover, Dzikowicz – Meunier-Geoffroy, Butler, Brownridge

OHLASY TRENÉRŮ

Marián Hambálek (SVK): První zápas na turnaji, kde si všichni na sebe a na hřiště zvykají. Dneska vyhrál asi trochu lepší tým, zaslouženě. Musíme se z toho poučit.

Chris Sirovyak (CAN): Dneska holky hrály proti velmi dobrému a mladému týmu. Musíme se ještě do konce mistrovství dost zlepšit.