Reportáž

3. 7. 2023 - Vladimír Vykoukal

Američanky si po úvodním zápase spravily náladu a porazily Britky

Utkání Američanek a Britek nabídlo zajímavou podívanou. Lépe do zápasu vstoupily hráčky ze zámoří, když už v 5. minutě hezkou kombinaci zakončila bekhendem Zara Tedescová. Američanky náskok dlouho držely a těsně před koncem druhé třetiny ho ještě navýšily, o což se po další hezké kombinaci postarala Ruby Cavistonová. V posledních dvou minutách se ještě trefily Kayla Bishová a Sophia Simpsonová, které tak upravily na konečných 4:0.

Branky a nahrávky

5. Tedesco (Gray), 29. Caviston (Gray, Gajor), 44. Bish (Gajor), 44. Simpson (Cunningham)

Rozhodčí

Martina Zedníková, Meghan MacTavish

Zápis o utkání

USA U21

Bergeron (Busillo) – O'Melia, Biagetti (A), Walsh (A), Seymour, Tedesco (C), Caviston, Bish – Powell, Gray, Cunningham – Catanzariti, Hucic, Simpson – Pushkar, Schubmehl, Slovensky – Gajor

Velká Británie U21

Woolley (26. Ward) – Troup, Benson, Daniel, Sadler, Walker, Price (A), Kingsbury – Bennett, Trusswell (C), Boardman – Ashton, Fay (A), Stevenson – Walker, Kingsbury, Farr – Benson, Daniel

OHLASY TRENÉRŮ

Taylor Steadman (USA): Zápas byl skvělý. Je to velmi vzrušující hrát na tak prestižním turnaji. Těšíme se na další zápasy.

Sam Phillips (GBR): Myslím, že USA hrály velmi dobře. Amerika byla trochu lepší, trochu rychlejší. Nedali nám žádnou šanci. Amerika byla prostě lepší.