Reportáž

3. 7. 2023 - Martin Soukup

Slovenská osmnáctka si na úvod turnaje hravě poradila se Švýcary 10:1

V první třetině se jako první trefili Švýcaři. Netrvalo to dlouho a Slováci rychle vyrovnali a následně se ujali vedení. Do kabin se šlo za stavu 4:1 pro Slovensko. Druhá perioda byla už jen v rukou Slováků, když se dvěma góly za sebou blýskl Zámborský. Ve třetí třetině nasázeli Slováci ještě dva góly a Švýcarsko tak utrpělo debakl 1:10.

Branky a nahrávky

3. Straub (Berchtold) – 3. Božoň (Vaverčák), 12. Matušinský (Derlich), 15. Vaverčák, 15. Zajac (Vaverčák), 16. Matušinský (Derlich), 17. Polák (Vaverčák, Sisík), 18. Zámborský (Zajac), 26. Zámborský, 36. Semančík (Vaverčák), 44. Polák (Knapík)

Zápis o utkání

Švýcarsko U18

Della Rossa – Berchtold, Huber, Kohli, Lüscher, Wyss, Bernhard, Uhr, Plattner – Jaussi, Straub, Vanoli – Andermatt, Klaus, Hegglin – Spahni, Lüthi, Canosa – Leutert, Riesen, Stein

Slovensko U18

Janouš – Feranec, Božoň, Botka, Semančík, Tisovčík, Brejčák, Čenčarík, Rokos – Polák, Vaverčák, Sisík – Zajac, Zámborský, Čech – Derlich, Matušinský, Novajovský – Knapík, Franek, Jankovič

OHLASY TRENÉRŮ

Bastian Steiger (SUI): „Máme si co vzít z tohoto zápasu. Měli jsme dobrý start, pak jsme ale polevili z tempa a soupeř toho využil. Musíme hrát ve vysokém tempu celý zápas, ne jenom prvních pět minut.“

Ľubomír Líška (SVK): „Ze začátku to nebylo vůbec jednoduché. Měli jsme šance na to, abychom hned ze začátku soupeři utekli, ale zabrzdil nás ten inkasovaný gól. Byli jsme však lepší po celý zápas. Jsem rád, že jsme to potvrdili. Opravdu dobrý vstup do turnaje.“