Reportáž

4. 7. 2023 - Martin Soukup

Slovensko ve velmi napínavém utkání porazilo Kanadu 3:2. Zápas vygradoval do hromadné potyčky

Do vedení se dostali Kanaďané, pochvíli nato ale skórovali i Slováci. Po první třetině se tak šlo do kabin za stavu 1:1. Ve druhé třetině hokejbalisté ze Slovenska zabrali a otočili vývoj utkání na 3:2. Poslední perioda probíhala velmi intenzivně. V zápase si musel odpykat desetiminutový trest za vražení na hrazení Botka. Gól už ale nepadl a Slovensko ubránilo jednobrankové vedení. Po závěrečném hvizdu se strhla mezi hráči potyčka a celou situaci museli kontrolovat rozhodčí.

Branky a nahrávky

10. Sisík (Semančík), 25. Vaverčák (Čech, Novajovský), 27. Zajac (Feranec) – 9. Maguire (Smith), 22. Hansen (Sukut, Rotondi)

Rozhodčí

Cícha, Jonák

Zápis o utkání

Slovensko U18

Sebestyén – Čenčarík, Rokos, Semančík, Botka (A), Božoň, Tisovčík, Brejčák, Feranec (A) – Matušinský, Zajac, Demčák, Franek, Zámborský, Šatka, Polák, Derlich, Sisík, Jankovič, Vaverčák (C), Knapík, Novajovský, Čech.

Kanada U18

Muc – Palermo, Campbell, Osborne, Olney, Goretzki, Alsip, Lies, Rotondi (A) – Lamanna, Scott, Cooksey, Maguire (A), Vienneau, Hansen (C), Sukut, Chabot, Smith, Crosbie, Rij, Lovett.

OHLASY TRENÉRŮ

Ľubomír Líška (SVK): „Byl to velmi vyrovnaný zápas. Šance na jedné i druhé straně. Jsem prot rádi, že se nám to podařilo urvat. Utkání bylo vypjaté, bylo tam hodně zbytečných faulů a pár šarvátek. To nás mrzí. Jsou to nějaké chybky, ze kterých se musíme pro další klání ponaučit.“