Reportáž

4. 7. 2023 - Kryštof Havíř

Slovenky nedaly Britkám šanci. Do jejich sítě nasázely 18 branek

Hokejbalistky zpod Tater dominovaly zápas už od samotného začátku. V první třetině skórovaly hned pětkrát a už takto brzo rozhodly o vítězi zápasu. Dohrát zápas v poklidu ale rozhodně nehodlaly a do konce celého utkání vsítili dalších třináct branek. Hattrick zaznamenali Mandelíková a Debnárová.
Vyloučení
2:3
Využití
0:1
Oslabení
0:0
Střely na branku
9:43

Branky a nahrávky

1. Mandelíková (Lopušanová), 3. Klimantová (Pavlíková), 9. Mandelíková (Mateičková), 12. Senková (Amrichová), 13. Štrbáková (Mandelíková), 16. Mateičková (Lopušanová), 18. Nilabovičová (Debnárová, Taricsová), 24. Debnárová (Nilabovičová), 26. Debnárová (Taricsová, Nilabovičová), 26. L. Hambálková (Klimantová), 28. Mandelíková (Lopušanová), 29. Debnárová (Nilabovičová), 32. Lopušanová (Mateičková), 33. Štrbáková (Mandelíková), 35. Pavlíková (Klimantová), 36. Senková (Rybárová), 38. Mateičková (Štrbáková), 43. Mandelíková (Lopušanová)

Rozhodčí

McTavish, Simpson

Zápis o utkání

Velká Británie U21

Hyatt (Ward, Woolley) – E. Benson, S. Kingsbury, Walker, J. Daniel, Sadler, Troup, Price (A) – Stevenson, Trusswell (C), Boardman, K. Daniel, Ashton, A. Kingsbury, S. Benson, Fay (A), Bennett, Walker, Farro

Slovensko U21

Sumegová (Dráfiová, Cengelová) – Čillíková, Macková, Cvejnová, S. Hambálková, Štrbáková (C), Martincová, Amrichová, Nemčeková, Čorňáková – Mandelíková, Taricsová, Mateičková, Klimantová (A), Nilabovičová, Klapicová, L. Hambálková, Rybárová, Senková, Debnárová, Lopušanová (A), Golská, PavlíkováOHLASY TRENÉRŮ

Marián Hambálek (SVK): Jsme rádi, že jsme si takový zápas mohli odehrát. Děvčata si potřebovala trochu vyčistit hlavy a trochu se tou hrou bavit. Zahrály hokejbal, který umí hrát. Soupeřům musím poděkovat, protože hráli férový hokejbal do poslední minuty. Jsem spokojený jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou.

Sam Phillips (GBR): Slovensko bylo velmi fantastickým týmem. Holky byly velmi silné, velmi rychlé a chytré. Připojujeme se k tomu nejlepšímu a čemukoliv jinému. Jsme ale rádi, že se můžeme setkávat s tak silnými soupeři.