Reportáž

4. 7. 2023 - Vladimír Vykoukal

Další kanonáda. Kanaďanky jednoznačně porazily Britky

Favorizané Kanaďanky vstoupily do zápasu aktivně a už od začátku měly výraznou . střeleckou převahu. Tu poprvé využily v 7. minutě, kdy je do vedení poslala Hannah Eatonová. Hráčky ze zámoří ještě do první sirény přidaly další tři góly a vypracovaly si tak komfortní náskok. Ve zbylých dvou dějstvích ho ještě navýšily a nakonec zvítězily vysoko 18:0. Blýskla se zejména Neleh Vigneau-Sargentaová, která vstřelila hned šest branek. Kanaďanky tak skupinou prošly bez ztráty jediného bodu a do středečního semifinále vstoupí z prvního místa.
Vyloučení
3:2
Využití
0:2
Oslabení
0:0
Střely na branku
1:63

Branky a nahrávky

7. Eaton (Payment), 10. Vigneau-Sargeant (Simpson, Pugosa), 13. Drover (Simpson, Faulkner), 15. Vigneau-Sargeant (Dzikowicz, Simpson), 19. Pugosa (Drover), 26. Dzikowicz (Hawryshko, Brownridge), 27. Vigneau-Sargeant (Dzikowicz), 33. Hayley (Thomas, Hawryshko), 33. Hawryshko (Thomas, Faulkner), 34. Drover (Butler), 42. Vigneau-Sargeant (Dzikowicz, Hawrysho), 42. Brownridge (Thomas), 42. Brownridgeová (Thomas), 43. Simpson (Drover), 44. Vigneau-Sargeant, 45. Vigneau-Sargeant (Butler), 45. Simpson (Faulkner), 45. Simpson (Thomas)

Rozhodčí

Erika Daňková, Dagmar Mihálová

Velká Británie U21

Wolley (Hyatt) – Ward, Stevenson, Benson, Kingsbury, Walker, Daniel, Trusswell, Sadler, Ashton, Troup, Kingsbury, Benson, Price, Fay, Bennett, Walker, Farr

Kanada U21

Glass – Guy, Payment, Hawryshko, Tuba, Brownridge, Lannon, Eaton, Pugosa, Simpson, Thomas, Dzikowicz, Meunier-Geoffroy, Faulkner, Wilson, Hayley, Butler, Vigneau-Sargeant, Drover, Irvine, CarnegieOHLASY TRENÉRŮ

Chris Syroviak (CAN): Bylo to jednoznačné utkání. Byly jsme více na balonku než Britky. Holky si mohly zastřílet a připravovat se na semifinále.

Sam Phillips (GBR): Kanaďanky byly úžasné. Hrály velmi dobře a dá se říct, že jsou na větším levelu. Kontrolovaly hru od začátku do konce. Byly rychlejší a kvalitnější ve všech aspektech.