Reportáž

5. 7. 2023 - Martin Soukup

Švýcarsko schytalo od Kanady debakl 12:2, Smith nasázel hattrick

Tým ze Severní Ameriky vlétl do zápasu jako uragán a Švýcarům nastřílel čtyři branky. Kanadská kanonáda se nezastavila ani ve druhé třetině, ve které nastříleli do švýcarské sítě pět gólů. Švýcaři se zmohli pouze na jednu přesnou trefu, a tak se šlo do kabin za stavu 9:1 pro Javorové listy. Ve třetí třetině vstřelila Kanada ještě tři branky a mohla se radovat z výhry 12:2.

Branky a nahrávky

7. Sukut (Smith), 8. Scott (Crosbie), 9. Lovett (Palermo, Alsip), 13. Smith (Maguire), 19. Rotondi (Sukut), 23. Lovett (Vienneau), 24. Scott (Sukut, Chabot), 25. Lamanna (Crosbie), 29. Smith (Maguire), 31. Maguire (Smith, Rij), 38. Smith (Lovett, Vienneau), 39. Palermo (Crosbie) – 27. Berchtold (Huber, Vanoli), 39. Straub (Jaussi)

Rozhodčí

Trevor Jarvis, Roman Jančík

Zápis o utkání

Kanada U18

Muc – Alsip, Olney, Palermo, Lies, Campbell, Osborne, Goretzki, Rotondi (A) – Maguire (A), Lamanna, Smith – Sukut, Hansen (C), Cooksey – Crosbie, Scott, Chabot – Lovett, Vienneau, Rij

Švýcarsko U18

Della Rossa, (Stuchly) – Berchtold, Huber, Bernhard, Wyss, Uhr, Lüscher, Flüeler, Plattner – Vanoli, Straub (A), Jaussi (C) – Lüthi, Klaus, Spahni – Hegglin, Riesen (A), Stein – Bongni, Leutert, Canosa – Andermatt

OHLASY TRENÉRŮ

Kevin Marchuk (CAN): Jsem šťastný. Kluci hráli srdcem, zastříleli si, byli jsme aktivní, běhali jsme a dohrávali situace. Čekali jsme dlouho na tento šampionát, který se kvůli kovidu nemohl konat. Užíváme si každý zápas.

Bastian Steiger (SUI): Byl to zápas se silným soupeřem. Mohli jsme pouze překvapit. Bohužel je z toho vysoká prohra.