Reportáž

1. 7. 2023 - Kryštof Havíř

Česko Červení si poradili s maďarským výběrem do čtrnácti let. Voženílek si připsal čisté konto

Český výběr do čtrnácti let zvládl přátelské utkání proti Maďarům, když po dvou brankách v obou poločasech zvítězili 4:0. Přesto to neměl národní tým jednoduché. Maďarsko hrálo urputně a celé utkání bylo dosti vyrovnané. Vojtěch Voženílek však zavřel českou branku a Michal Schnaubelt se svými dvěma trefami urvali zápas pro český tým.

Branky a nahrávky

9. Urban (Macháň), 14. Havlík (Šimic, Schnaubelt), 23. Schnaubelt (Šimic), 27. Schnaubelt (Havlík)

Rozhodčí

Laczko, Jarvis

Zápis o utkání

Česko Červení U14

Voženílek (Vykouk) – Šimic, Mareček (C), Potužák, Blažek, Dvořák, Martinec, Šlechta – Pachner, Osička, Havlík, Macháň, Švec, Urban, Vaniš, Drechsler, Schnaubelt, Jordán

Maďarsko U14

Husti (Cseri) – Alapi (A), Sági, Séfer, Szilágyi (C) – Boroznaki (A), Ekker, Gál, Zalán Kiss, Zétény Kiss, Kóródi, Mazzag, Nagy, Németh, Somogyi, Tóth

První část utkání hraného na 2x15 minut nabídla plno nepřesností, což není v této věkové kategorii nic neobvyklého. Už první větší šance jsme se tak dočkali ve druhé minutě, kdy se Boroznaki prokličkoval až před Voženílka. Maďarský hráč ale nebyl s to zasunout mezi jeho betony. Pár sekund po skončení českého trestu už mohlo domácí publikum slavit. Max Urban se zjevil úplně osamocen před Cserim, kterého si učebnicovou bekhendovou kličkou položil a následně zavěsil pod víko — 1:0. Ve dvanácté minutě měl Matěj Havlík na své holi obrovskou příležitost, před zívající brankou však rozvlnil jen boční síťku. Vzápětí si to však vynahradil. Maďarskému gólmanovi vypadl míček z rukavice a ten se tak dostal právě k Matěji Havlíkovi, který pohotově doklepnul balónek bekhendem za brankovou čáru. Po prvním poločase vedli Češi 2:0.

Ve druhé části už nervozita z obou týmu opadla a nepřesností ubylo. Na další branku jsme si tak museli počkat až do třiadvacáté minuty, kdy se blýskl nádhernou individuální akci Michal Schnaubelt. Česká čtyřiadvacítka dostala balónek na modré, odkud si proklestil cestičku mezi maďarskými obránci až před samotného Csariho. Toho překonal svižnou střelou zápěstím — 3:0. Pár chvil na to mohl skóre navyšovat Jan Pachner, proti jeho projektilu do prázdné branky se ale na poslední chvíli vrhl maďarský fantom v brance. Čtvrtého gólu jsme se ale přece jen dočkali. Matěj Havlík přihrál do slotu Michalu Schnaubeltovi, který svou druhou trefou v utkání určil konečný stav zápasu.

OHLASY TRENÉRŮ

Trenér Česka Červení: „Ze začátku jsme soupeře podcenili, kluci neplnili úplně přesně to, co jsme si řekli před zápasem v kabině. Ve druhé části jsme trochu promíchali lajny a myslím, že už to bylo lepší. Je to ale příprava, která má právě díky takovým utkáním smysl. “

Trenér Maďarska: „Byl to náš vůbec první hokejbalový zápas, co jsme kdy hráli. Před ním jsme stihli dva tréninky. Je pro nás však obrovskou ctí moct tady hrát, i když výsledek pro nás nebyl moc přívětivý. Na závěr ještě musím pogratulovat Čechům ke skvělému zápasu. “