Reportáž

1. 7. 2023 - Vladimír Vykoukal

Češi Bílí vysoko přehráli Švýcarsko, hattrickem se blýskl Nestrojil

Český bílý výběr zahájil skupinu o umístění suverénní výhrou nad Švýcarskem. Náskok si domácí vypracovali už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Postupem času pak svůj tlak stále zvyšovali a nakonec zvítězili vysoko 10:1. Hattrickem se blýskl Pavel Nestrojil.

Branky a nahrávky

6. Městka (Jánoš), 15. Kotrouš (Šimek, Kupka), 17. Javůrek (Chýle, Meiner), 19. Nestrojil, 20. Šimek, 26. Nestrojil (Votava, Jánoš), 31. Nestrojil (Jánoš), 32. Černý (Bár), 35. Jánoš (Grof), 43. Bár (Walter, Pavlíček) – 38. Tanner (Holdegger Perks)

Rozhodčí

Matthew Wass, Martin Bogáň

Zápis o utkání

Česko Bílí U16

Šprync (24. Hošek) – Besperát, Kvítek, Votava (A), Kaňka, Černý, Městka, Smejkal, Grof – Kupka, Walter, Hradil, Šimek, Javůrek, Kotrouš, Bár, Chýle, Jánoš, Nestrojil (C), Meiner (A), Pavlíček.

Švýcarsko U16

Blaser (31. Kälin) – Uhlmann (A), Riesen, Amstutz, Vogt, Diener, Holderegger (C), Scaglioso, Flüeler, Röthlisberger – Eggimann, Lüthi, Cioffo, Kühn, Hürlimann, Vanoli, Jaussi, Coluccia, Felder, Tanner, Tschannen, Barnhard, Lienhardt (A).

První větší šanci zápasu si vypracovali Švýcaři, Scaglioso ovšem před opuštěnou brankou promáchl. Pak už kontrolu nad zápasem převzali Češi, kteří se už v 6. minutě mohli poprvé radovat, když po rychlé přesilovkové kombinaci skóroval Lukáš Městka. Domácí výběr vstřelený gól nabudil a ještě před první sirénou to už bylo o dvě branky. Střelu Matějě Šimka vyrazil Blaser jen na hůl Filipa Kotrouše, jenž už se nemýlil.

Česká dominance pokračovala i v druhé třetině. Hned v jejím úvodu se do samostatného úniku dostal Dominik Javůrek a zvýšil už na 3:0. Další zásah následně přidal Pavel Nestrojil, jenž se šikovně prosadil hned po buly. Vzápětí navíc další povedenou individuální akci předvedl Matěj Šimek a bylo to už 5:0. Necelých pět minut před koncem prostředního dějství pak na 6:0 po nenápadné střele upravil Pavel Nestrojil.

Na začátku třetí třetiny vystřídali Švýcaři gólmana, Blasera nahradil Kälin. Ani to ovšem český brankostroj nezastavilo. V trochu nepřehledné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Pavel Nestrojil, který tak zkompletoval svůj hattrick. Vzápětí navíc krásnou střelou z dálky opět navýšil David Černý. Devátý zásah pak po hezké individuální akci přidal Sebastian Jánoš. Hosté poté sice snížili, když se v přesilovce trefil Liaro Tanner, poslední slovo ale měli přece jen domácí. Na konečných 10:1 upravil přesnou střelou Jakub Bár.

OHLASY TRENÉRŮ

Michal Edl (CZW): "Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Na začátku nám nešly nohy, což přičítáme zápasu s Kanadou. Kluci plní pokyny a samozřejmě respektujeme sílu soupeře, ale my jsme to měli odehrát a odehráli. Zítra jdeme vyhrát, od toho tady kluci jsou. Musí odehrát dobré zápasy, aby je to posouvalo."

Vasco Rodiguez Soares (SUI): "Když jsme hráli v rovnovážné hře, bylo to dobré. Bohužel jsme měli příliš mnoho vyloučení, inkasovali jsme pětkrát nebo šestkrát v oslabení. Takovým způsobem se nelze tak dobrým hráčům měřit. Zítra máme cíl udělat vše pro vítězství."