Reportáž

1. 7. 2023 - Štěpán Navrátil

Severoamerický duel vygradoval ve třetí periodě. Kanada U20 si fantastickým finišem vystřílela finále

Po nesmírně vyrovnané první třetině, kdy vládli brankáři, začaly padat góly až v prostřední periodě. Skóre utkání otevřel krásnou ranou mezi betony Max Donohoe, jenže po totožné situaci vyrovnal Michael Henry. Následnou přesilovou hru sehrála Kanada skvěle, prosadil se Kayden Rawji. Přetahovaná pokračovala i nadále. Matthew Migale po skvělém náběhu vypálil do šibenice, a pak dokončil obrat gólem Nick Phillips. Američané se nevyhnuli vyloučením, které potrestala dvojice Jaden Dyke a Max Donohoe, díky nimž znovu za delší konec tahala Kanada. Obrana Spojených států začala zmatkovat a během závěrečných pěti minut inkasovala ještě třikrát. Wylie Birkett s Evanem Friesenem zařídili solidní náskok, který gólem do prázdné branky podpořil i Connor Roulette. Snížení Anthonyho Migliozziho bylo jen kosmetickou úpravou na semifinálové porážce USA. Kanada si po výhře 7:4 zahraje o zlato.

Branky a nahrávky

18. Donohoe (Birkett), 26. Rawji, 36. Dyke (TS), 38. Donohoe (Rawji, Birkett), 41. Birkett (Teasdale, Donohoe), 43. Friesen (Pasternak), 45. Roulette – 23. Henry (Hofstrom, Fetzer), 32. Ma. Migale (Migliozzi), 35. Phillips (Migliozzi, Fetzer), 43. Migliozzi

Rozhodčí

Tomáš Zbořil, Josef Vrba

Zápis o utkání

Kanada U20

Gennaro – Birkett (A), Zwarich, Neill, Duggan, Stepputat, Friesen (A), Hiscock, Janus, Donohoe, Roulette (C), Pasternak, Teasdale, Weihs, Ewonus, Osborne, Laundry, Fontaine, Dyke, McGuire, Rawji

USA U20

Christman – Henry (A), Kosylo, Hofstrom, Migliozzi, Migale Mi., Downing, Walsh, Laverde, McCormick, Rudolph, Bahnak, Wright, Matus, Migale Ma. (A), Rose, Bruno, Rennebeck (C), Fetzer, Phillips, Gray, Gallen, Wilbur

OHLASY TRENÉRŮ

Paul Kastes (CAN): "Byla to z naší strany skvělá hra, pravděpodobně nejlepší z celého turnaje. Myslím, že jsme podali kompletní výkon, přesilovky byly skvělé. Měli jsme spoustu šancí a dali jsme góly. Myslím, že jsme mohli mít ještě pár dalších, ale tým USA je opravdu solídni. V play-off nám hodně zatopili, takže jim dávám poklonu za skvělý turnaj. Jsme šťastní, protože zítra jdeme pro zlato."

Frank Bruno (USA): "2-1 vstupujeme do třetí třetiny, dáme dva góly a dostaneme se do vedení, ale znovu dostaneme zbytečné tresty. Kluci se snažili, jak jen mohli. Jsem na ně hrdý a zítra odehrajeme svůj nejlepší zápas pro bronz."