Reportáž

1. 7. 2023 - Vladimír Vykoukal

Švýcaři obrat nedotáhli, přátelské utkání ovládly Pardubice

V rámci programu hokejbalového mistrovství světa se odehrál i přátelský zápas mezi výběrem Švýcarska do 20 let a HBC Pardubice. Utkání nabídlo velmi napínavou podívanou, Pardubičtí sice vedli už 3:0, Švýcaři ale v závěru zápas pořádně zdramatizovali a dostali se na dostřel jediného gólu. Vyrovnat se jim ovšem nepovedlo, Východočeši vyhráli těsně 4:3.

Branky a nahrávky

34. Zurkirchen (Lartey), 37. Zbinden, 45. Bütikofer (Beetschen) – 7. Dostál (Socha, Bureš), 14. Socha (Kumpan), 33. Deml (Dostál, Svoboda) 44. Dostál (Deml)

Rozhodčí

Filipiec, Zbořil

Švýcarsko U20

Meier (od 31. Tschirren) - Gisler, Alano, Joye, Beetschen, Huber, Spengler, Zurkirchen - Schläppi, Zbinden, Hohl, Bütikofwe, Lartey, Diener, Feuz, Bucher, Huber, Kälin, Wolf

HBC Pardubice U20

Smékal - Deml, Doležal, Svoboda, Kumpan, Kopřiva - Bureš, Lauryn, Socha, Snížek, Kunc, Mach, Dostál, Šimůnek

Už od samého začátku byla k vidění velmi vyrovnaná hra, v první třetině ale měli mírně navrch Pardubičtí, kteří se i dostali do vedení. Na konci přesilovkové kombinace stál Ondřej Dostál, který přesnou střelou otevřel skóre. Ještě před první sirénou to navíc bylo už o dvě branky. Lukáš Socha se uvolnil, hezky obehrál obránce a sám před Meierem se nemýlil.

V prostředním dějství už se hra vyrovnala a k vidění tolik šancí nebylo, na další góly jsme si tak museli počkat až do třetí třetiny. Hned na jejím začátku odskočili Pardubičtí už na tři branky, když se prosadil Richard Deml. Švýcaři se ovšem nevzdali a ještě zápas pořádně zdramatizovali. Linus Zurkirchen se prosadil rychle po buly a snížil na 1:3. Vzápětí se navíc prosadil Fabian Zbinden a už to bylo jen o jednu branku. Helvéťané v závěru zariskovali a odvolali brankáře, to se jim ovšem nevyplatilo. Ondřej Dostál gólem do prázdné branky vrátil Východočechům dvoubrankové vedení. Těsně před koncem sice ještě znovu snížil Loic Bütikofer, na kýžené vyrovnání už ovšem Švýcaři nedosáhli.