Reportáž

2. 7. 2023 - Štěpán Navrátil

Ve finále si slovenská U20 ani neškrtla. Kanada po osmigólovém úvodu dominovala

Očekávaná bitva se již na začátku proměnila v jednoznačnou záležitost, během necelých pěti minut hry dokázala Kanada skórovat hned šestkrát. Vše začalo dorážkou Connora Roulettea, k níž za malou chvíli přišla skvělá rána Jadena Dykea ze slotu a úspěšné obkroužení branky v podání Maxe Donohoea. V pětiminutovce hrůzy nepokryla slovenská obrana náběh Dawsona Pasternaka ani přečíslení zakončené Damianem Laundrym. Po vystřídání brankářů uvítal Kundráta úspěšnou dorážkou Wylie Birkett. Ještě do konce prvních patnácti minut stihla Kanada další dvě branky. Po Dawsonu Pasternakovi předvedl kapitán Connor Roulette nádherný Michigan! Kanadský kapitán zkompletoval hattrick na začátku druhé třetiny, a pak se iniciativy chopili Slováci. Bojovný výkon korunoval snížením Peter Knapík, k němuž se po povedeném přečíslení přidal také Christián Badalov. Stejný hráč využil chyby kanadského beka k dalšímu snížení ale to bylo ze strany jeho týmu vše. Brankou na 10:3 zkompletoval hattrick Dawson Pasternak. Kanada si po skvělém úvodu vybojovala zlaté medaile, zatímco Slovensko bere stříbro.

Branky a nahrávky

3. Roulette (Friesen, Pasternak), 4. Dyke (Hiscock), 5. Donohoe (Birkett), 5. Pasternak (Neill, Teasdale), 6. Laundry (Weihs), 7. Birkett (Rawji, Donohoe), 14. Pasternak (Hiscock), 15. Roulette (Pasternak), 19. Roulette (Friesen, Pasternak), 45. Pasternak (Roulette, Neill) – 25. Knapík (Gríger), 27. Badalov (Danielčák), 40. Badalov (Gríger, Gugh)

Rozhodčí

David Gráca, Jakub Musil

Zápis o utkání

Kanada U20

Gennaro – Neill, Teasdale, Janus, Stepputat, Duggan, McGuire, Ewonus, Zwarich – Pasternak, Friesen, Roulette – Rawji, Birkett, Donohoe – Fontaine, Dyke, Hiscock – Osborne, Laundry, Weihs

Slovensko U20

Borovský (5. Kundrát) – Mešár, Tulaev, Rábek, Dvořák, Šulík, Knapík, Šarluška, Mišák – Balát, Sakal, Siakel’ – Šatka, Bartakovics, Danielčák – Badalov, Král, Gríger – Brejčák, Gugh, Lipták

OHLASY TRENÉRŮ

Paul Kastes (CAN): „Měli jsme velmi dobře seskládaný tým, hráči plnili to, co měli a jsem na ně moc pyšný. Jsou to mladí a kreativní hráči s velkým potenciálem. Jsem šťastný, že kluci nepolevili ani v jednom zápase a mohli jsme si vychutnat první místo.“

Michal Salajka (SVK): „Hodnocení finále není tak jednoduché. Utekla nám první třetina, Kanada začala využívat přesilovky a dali nám strašně rychle tři, čtyři branky, a to nejspíš na začátku rozhodlo. Musím ale poznamenat to, že od poloviny zápasu jsme jednoduše dokázali zatlačit. Troufám si říct, že poslední třetinu jsme byli dokonce lepším mužstvem, protože jsme vyhráli počtem branek. Musíme Kanadě pogratulovat.“