Reportáž

5. 7. 2023 - Martin Rambousek

Kanaďanky bez problémů porazily USA a zahrají si o zlato!

Zatímco druhé semifinále nabídlo boj o každý centimetr do poslední minuty, severoamerické derby o postup do finále šlo od úvodního buly jasným směrem. Rozhodnuto bylo už po prvním dějství, po němž Kanaďanky vedly 5:1. V druhé třetině se obraz hry srovnal a Spojené státy zvládly snížit na rozdíl tří branek. V závěrečné části hry si však vzala Kanada zpět, dovedla zápas do zdárného konce. USA se v závěru zmohly pouze na kosmetické zkorigování končeného výsledky. Javorové listy tak pokračují v bezchybné jízdě a ve finále svedou sílu se Slovenskem.

Branky a nahrávky

3. Simpson (Carnegie), 8. Guy (Sargeant), 10. Dzikowicz (Simpson, Sargeant), 13. Lannon (Drover, Sargeant), 13. Pugosa (Sargeant), 35. Sargeant (Guy), 44. Sargeant (Simpson, Tuba) – 2. Gray (Biagetti), 30. Pushkar (Biagetti), 41. Caviston (Biagetti, Tedesco), 45. Powell (Tedesco)

Rozhodčí

Dagmar Mihálová, Deana Cuglietta

Zápis o utkání

Kanada U21

Glass (Jones) – Irvine, Faulkner, Guy, Lannon (C), Paige Wilson, Hayley, Tuba, Carnegie – Vigneau Sargeant (A), Simpson, Dzikowicz – Eaton, Hawryshk, Thomas (A) – Brownridge, Drover, Payment – Meunier-Geoffroy, Butler, Pugosa

USA U21

Busill (Bergeron) – Walsh (A), Caviston, Tedesco (C), Seymour, O'Melia, Gajor, Bish – Powell, Cunningham, Schubmehl – Gray, Pushkar, Biagetti (A) – Simpson, Catanzariti, Slovensky – Hucic

OHLASY TRENÉRŮ

Taylor Steadman (USA): Byl to těžký zápas. Od začátku jsme prohrávali a nedokázali jsme držet tempo. Kanada dobře bruslila a proměňovala šance.

Chris Syroviak (CAN): Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Byli jsme v zápase lepší a proměňovali jsme šance. To rozhodlo.