Reportáž

6. 7. 2023 - Ondřej Gajdáček

Severoamerické derby U18 o bronz pro Kanadu!

Severoamerické derby o bronz nabídlo vyhrocenou bitvu až do posledních okamžiků! Do zápasu vstoupili lépe Američané, kterým se v čase 10:52 povedlo využít přesilovku. Kanadští hokejbalisté si na vyrovnání museli počkat až do druhé třetiny. V ní využili početní výhodu už po deseti sekundách od jejího začátku, prosadil se Cooksey. Největší podívanou však přinesla závěrečná perioda. V ní totiž Američané po trefách Biagettiho a DiBenedetta odskočili do vedení 3:1. Ještě pět minut před koncem to vypadalo, že si američtí hokejbalisté dokráčí pro bronz. Pak ale nastala velmi silná pětiminutovka v podaní Kanady. Tři slepené góly od sebe dělily pouhé tři minuty. Hrdinou okamžiku se stal Joseph Lies, který v čase 43:53 vystřelil Kanaďanům bronzovou medaili. Američanům už nepomohla ani závěrečná power play šest na čtyři a zápas tak skončil 4:3 pro kanadský výběr.

Branky a nahrávky

11. Thomas (Impagliazzo), 35. Biagetti (Cadwallader), 40. Dibenedetto (Cadwallader, Biagetti) – 29. Cooksey (Rotondi, Goretzki), 41. Campbell (Sukut), 42. Maguire (Smith), 44. Lies

Rozhodčí

Cícha, Jonák

Zápis o utkání

USA U18

Scanlon – Regalski, Morin (C), Warner-Senee, Johnson, Bigenho (A), O'Meila – Meek, O'Connor, Biagetti, Dibenedetto, Nackrelli, Impagliazzo, Heenan, Battista (A), Tosh, Thomas, Cadwallader, Alter, Manning-Almeida.

Kanada U18

Muc – Palermo, Campbell, Osborne, Olney, Goretzki (A), Alsip, Lies, Rotondi (A) – Lamanna, Scott, Cooksey, Maguire (C), Vienneau, Hansen, Sukut, Chabot, Smith, Crosbie, Rij, Lovett.

OHLASY TRENÉRŮ

Edward Costa (USA): „Stejně jako celý týden jsme začali skvěle, ale prostě jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. To jde za mnou jako za hlavním trenérem, měl bych moje kluky dovést k výhře.“

Kevin Marchuk (CAN): „Ze začátku jsme měli problémy v útoku. Poté jsme jednou skórovali a šli jsme za dalšími góly. Řekl jsem klukům, aby zůstali trpěliví a aby pořád stříleli. Nakonec jsme v sobě našli tu sílu a dokázali jsme zápas otočit a vyhrát pro naší zemi. Mezi Kanadou a USA to vždy jsou velké bitvy, takže si vítězství moc ceníme.“