Reportáž

6. 7. 2023 - Ondřej Gajdáček

Kanadská U21 slaví zlato! Finále rozhodla Dzikowiczová

Vyhrocený souboj o zlato vyšel lépe pro kanadské hokejbalistky. Zápas otevřela v první třetině Jesse Dzikowiczová, která svou střelu pohotově uklidila na vzdálenější tyč. Slovenky pak mohly odpovědět ve 29. minutě, kdy se jim naskytla přesilová hra pěti proti třem. Tu slovenské hokejbalistky nevyužily, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 1:0 pro Kanadu. Kanadská pevná obrana zvládla všechny zkoušky ohněm i ve třetí periodě, a tak jim hubený náskok vydržel až do konce. Kanaďankám k výhře výrazně pomohla brankářka Jonesová, která předvedl 21 úspěšných zákroků a stala se tak hvězdou zápasu.

Kanada U21

Jones (Glass) – Guy, Payment, Hawryshko, Tuba, Brownridge, Eaton, Lannon (C), Pugosa, Simpson, Thomas (A), Dzikowicz, Meunier-Geoffroy, Faulkner, Wilson, Hayley, Butler, Vigneau Sargeant (A), Drover, Irvine, Carnegie

Slovensko U21

Cengelová (Dráfiová, Sumegová) – Mandelíková, Taricsová, Mateičková, Klimantová (A), Nilabovičová, Klapicová, Čillíková, Macková, Cvejnová, Hambálková S. Hambálková L., Štrbáková (C), Martincová, Rybárová, Senková, Amrichová, Nemčeková, Debnárová, Čorňáková, Lopušanová (A), Golská, Pavlíková

OHLASY TRENÉRŮ

Chris Sirovyak (CAN): ,,Byl to neskutečně těžký zápas. Byla to bitva, hrálo se nahoru dolů. Museli jsme se držet naší defenzivní strategie a jsem velmi šťastný, že to holkám nakonec vyšlo."

Marián Hambálek (SVK): ,,Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas. Možná vyhrál trošku šťastnější tým, ale za celý šampionát si to určitě Kanada zaslouží. Ve finále to byl velmi vyrovnaný zápas, měli jsme spoustu šancí, ale oni měli výbornou brankářku. Nedali jsme gól, nevyhráli jsme. Máme věkový průměr 16 let a dávám klobouk dolů před našim týmem, jak bojoval srdcem, jedna hrála za druhou. Věřím, že tento kolektiv toho v budoucnosti ještě hodně dokáže."