Reportáž

6. 7. 2023 - Vladimír Vykoukal

Britky dotahovaly marně, přátelské utkání ovládly Češky U16

Na závěr turnaje sehrály Britky přátelské utkání s Češkami U16. Zápas nabídl vyrovnanou podívanou, kterou nakonec na svou stranu zvrátily domácí hráčky, které o svém vítězství rozhodly v druhé třetině.
Vyloučení
4:3
Využití
1:0
Oslabení
0:0
Střely na branku
13:29

Branky a nahrávky

17. Daniel (Bennett), 38. Fay (Kingsbury) – 8. Kalátová (Žampachová), 18. Žampachová (Šťástková), 29. Dinková (Matějková, Koudelková).

Rozhodčí

Erika Daňková, Dagmar Mihálová

Zápis o utkání

Velká Británie U21

Hyatt (31. Woolley) – Daniel, Walker T., Benson, Sadler, Troup, Price, Kingsbury, Boardman, Ashton, Bennett, Farr, Walker M., Benson, Stevenson, Trusswell, Fay

Česko U16 U21

Kysilková (28. Staňková) – Fuchsová, Slabá (K), Šťástková, Kalátová, Žampachová, Dinková, Zemanová, Koudelková, Matějková, Kronďáková, Märzová, Faitová, Pfeiferová, Bilasová, Sklenářová, Lukášová


V úvodním dějství byl k vidění jen jeden gól. Nahozením z úhlu se o něj postarala Simona Kalátová. Do prostřední periody vstoupily lépe Britky, které hned v jejím úvodu vyrovnaly. Bennettová vyhrála buly na Jasmine Danielovou, jež tvrdou střela poslala míček přímo pod břevno.

Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho. Vzápětí se totiž k míčku dostala Markéta Žampachová a přesnou ránou poslala Češky zpět do vedení. To navíc ještě před druhou sirénou navýšila další tvrdou střelou Liliana Dinková. Britky se sice nevzdaly a v třetí třetině ještě zásluhou Abi Fayové snížily na rozdíl jediného gólu, na kýžené vyrovnání už ale nedosáhly.