Reportáž

28. 6. 2023 - Štěpán Navrátil

Slovenská třiadvacítka si proti Velké Británii zastřílela

Namlsaní Slováci se odpoledním vítězstvím nad Švýcarskem rozhodně neuspokojili. Na Velkou Británii se vrhli ve velkém stylu a do vedení odskočili již v první minutě. Andreji Strakovi patřil gólový úvod, ale i závěr první periody, kdy přidal další dvě branky. Na hattrick mu stačila jen úvodní třetina. Do statistik se navíc přidali také Čirč, Lopušan a Štefanka. Skóre 6:0 po pouhých patnácti minutách mluví jasně. Tlak ale pokračoval i po přestávce, kdy rozebranou britskou obranu potrestal Gajdoš. Půl minuty poté navíc přidal další zářez Richard Čirč. Další dvojici slepených gólů připsali v rozmezí dvaceti vteřin Longauer s Pisarovičem, kteří už zaokrouhlili počet branek na dvojciferné číslo. Zdálo se, že se gólostroj Slovenska zastaví po brankách Tomkoviče a Poláka, jelikož trest na pět minut a do konce utkání obdržel Lopušan, jenže Pisarovič dokázal obalamutit britskou defenzivu i v oslabení, a navíc těsně před koncem utkání přidal branku číslo čtyři. Slovensko zvítězilo 15:0.

Branky a nahrávky

1. Straka (Korbáš, Hryzák), 5. Čirč (Zummer, Prna), 6. Lopušan (Lopušan, Korbáš), 8. Štefanka (Cifranič), 11. Straka (Korbáš), 15. Straka (Hryzák, Korbáš), 16. Pisarovič (Longauer, Tomkovič), 21. Gajdoš (Muráň, Kolenčík), 21. Čirč (Cifranič, Prna), 24. Longauer (Tomkovič, Kaščák), 24. Pisarovič (Longauer, Tomkovič), 30. Tomkovič (Gajdoš), 31. Polák (Straka, Korbáš), 40. Pisarovič (Tomkovič, Gajdoš), 45. Pisarovič (Tomkovič, Longauer)

Rozhodčí

Vrba, Filipiec

Zápis o utkání

Velká Británie U23

Neish (16. Hickton) – Howie, Luknar, Jackson, Clayton, Beasley, Phillips, Karmali – Holicka, Gallagher, Bolstridge, Sire, Lewis, Rae, Ray, Ch. Mohr, Bonewell, S. Mohr, Cox, Paget.

Slovensko U23

Richter (Fedor, Balogáč) – Černák, Gajdos, Jenčuš, Kaščák, Solník, Muráň, Cifranič, Horváth, Lopušan – Korbáš, Pisarovič, Prna, Kolenčík, Longauer, Hryzák, Straka, Tomkovič, Polák, Zummer, Béreš, Čirč, Štefanka

OHLASY TRENÉRŮ

Marián Longauer (SVK): „Věděli jsme, že hrajeme proti papírově nejslabšímu soupeři. Samozřejmě jsme se snažili, aby to kluci nevybalili a neunavili se na zítra, kdy máme důležitý zápas s Kanadou. Těžko se ale brzdí rozběhnutí chlapci. Ukázali svoje umění, zahráli si s obrovskou chutí, vyměnili si několikrát míček v krásných akcích zakončených gólem. Jsme spokojení, ale i tak bude důležitý zápas zítra. Chlapcům děkuji za výkon, i všem pořadatelům za to, co dělají.“