Reportáž

1. 7. 2023 - Martin Rambousek

Slovenská čtrnáctka rozdrtila Maďary a slaví druhou výhru

Slovenská reprezentace do 14 let zvládla i druhý duel na turnaji, když si jednoznačně poradila s výběrem Maďarska. Slováci odstartovali kanonádu ve 4. minutě. Postupně si vybudovali v půli šestigólový náskok, který Maďaři zkorigovali první trefou na turnaji na 1:6. Ve zbytku utkání přidali naši sousedé další tři branky, a v klidu tak došli pro výhru. Výrazně se na triumfu podílel Peter Záborský, jenž poslal do maďarské brány hattrick.
Vyloučení
1:2
Využití
0:1
Oslabení
0:0
Střely na branku
8:25

Branky a nahrávky

14. Somogyi (Németh) – 4. Tomaník (Šiška), 5. Zamborský (Buc), 9. Zamborský (Mičian, Gubiš), 9. Šiška (Biel), 11. Krajňák (Sisík, Jelenčík), 13. Mičian (Buc), 14. Melichečík (Sháněl, Barényi), 16. Baláž (Sisík, Krajňák), 20. Zamborský (Krajňák, Sisík)

Rozhodčí

David Gráca, Michael Vitello

Zápis o utkání

Maďarsko U14

Cseri – Alapi, Sági, Séfer, Szilágyi (A) – Boroznaki, Ekker, Gál – Kiss Za., Kiss Ze., Kóródi (C) – Mazzag, Nagy, Németh – Somogoyi, Tóth

Slovensko U14

Tomáš – Mrazík, Greňo, Augustín, Masaryk, Baláž, Cerula, Biel, Gubiš – Jelenčík, Barényi, Zamborský, Šiška (A), Sisík, Šechný, Melichenčík, Tomaník, Mičian, Sháněl, Buc, Krajňák (C)OHLASY TRENÉRŮ

Trenér Maďarska: "Po prvním zápase to pro nás vypadalo dobře. Jsme si vědomi toho, že jsme otloukánek. Ve druhém utkání jsme ale nedokázali zastavit slovenské útoky. Byl to ale skvělý zápas a doufám, že hráči získali cenné zkušenosti. Hodně štěstí Slovákům do dalších zápasů."

Asistent trenéra Slovenska: "Hodnotíme zápas velmi pozitivně, protože jsme vyhráli. Vítězství o osm branek nás možná trochu překvapilo, trochu jsme čekali větší tlak od soupeře. Každopádně jsme rádi, že hráči mohli experimentovat v útočném pásmu, tím pádem vytvářeli pěkné akce a ty vedly k pěkným gólům. Jsme rádi, že si to kluci užili a děkujeme soupeři za účast, i když mu to nevyšlo."